Mgr. Soňa Marková

  • KSČM
  • Náchod
  • zastupitelka města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

8. 3. 2012 12:48:02

K pokračování projektu elektronických zdravotních knížek

K pokračování projektu elektronických zdravotních knížek

Vyjádření poslankyně Parlamentu ČR a stínové ministryně KSČM pro resort zdravotnictví Soni Markové k informaci o výsledku pilotního projektu elektronických zdravotních knížek.

Správní radě VZP byla v minulých dnech předložena předběžná zpráva o průběhu pilotních projektů v Karlovarském kraji a v Kraji Vysočina, které mají ověřit oprávnění pokračovat nebo ukončit kontroverzní projekt elektronické zdravotní knížky firmy IZIP.
 
Výsledky zatím jednoznačně ukazují, že lékaři většinově odmítají zapisovat údaje do systému a pacienti i zdravotnická zařízení možnosti EZK dostatečně nevyužívají. Je zřejmé, že se situace výrazně nezlepší ani do 30. 6. 2012, kdy musí členové Správní rady VZP definitivně rozhodnout.
 
KSČM opakovaně kritizuje předražený a politicky nekorektní projekt, který spolykal již téměř dvě miliardy korun z veřejných finančních prostředků. Jsme přesvědčeni o tom, že tento projekt nemůže být životaschopný v situaci, kdy není plně vyřešena bezpečnost uchovávaných citlivých informací pacientů a neexistuje povinnost využívat elektronické zdravotnictví zákonem.

Soňa MARKOVÁ, poslankyně a stínové ministryně KSČM pro resort zdravotnictví
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama