Mgr. Soňa Marková

  • KSČM
  • Náchod
  • zastupitelka města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,96. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.10.2021 4:31:00

Pacienti si budou muset za péči připlácet

Pacienti si budou muset za péči připlácet

Koalice pěti pravicových stran se chystá převzít i důležitý resort zdravotnictví, do kterého v posledních dvou letech přiteklo díky koronavirové pandemii a tlaku KSČM velké množství veřejných finančních prostředků.

 Dlouhodobě neřešené problémy ale samozřejmě zůstaly.

Horký kandidát na ministra profesor Vlastimil Válek z TOP 09 již poodhalil své plány. Chystá se stabilizovat samotné ministerstvo, které za vlády Andreje Babiše čelilo pětinásobné výměně ministra. Nemá prý problém s právní sekcí pod vedením náměstka Policara, a to i přesto, že soudy »shazovaly« jeho proticovidová opatření jako na běžícím pásu. Počítá však se změnami v sekci zdravotního pojištění a zdravotní péče.

Náměstci jsou podle něj součástí aparátu, který má realizovat co nejlépe politické zadání ministra. V souvislosti s covidem a předsednictvím v EU zmiňuje i roli Státního zdravotního ústavu a uvažuje o zahraničním odborníkovi v jeho čele.

Pokud by Ústavní soud »shodil« úhradovou vyhlášku a dohodovací řízení, bude nutné zahájit velmi intenzivní debatu se zdravotními pojišťovnami o tom, jak dál. Chce údajně jistotu a dostupnost pro pojištěnce a stanovit jeho nárok. Hlavně se ale chystá bavit o připojištění. Jinými slovy to, o co usilovala asociální ODS a TOP 09 do roku 2013 a byl to jeden z důvodů pádu této vlády, se plnou silou vrací!

Nárok čili tzv. standard bude stanoven tak, aby bylo nutné co nejvíce doplácet z kapes pacientů. Ti se sice budou moci připojistit u komerčních pojišťoven, ale na to většina lidí s průměrnými a podprůměrnými příjmy nebude vůbec mít.

KSČM bránila dostupnou a kvalitní zdravotní péči bez zvyšování spoluúčasti pacientů po celou dobu svého působení v parlamentu. Teď to bude těžší, ale nevzdáme se.

Soňa MARKOVÁ
stínová ministryně zdravotnictví za KSČM

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama