Mgr. Tomáš Petříček, Ph.D.

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.10.2019 22:23:00

Jednostranná vojenská operace destabilizuje mírový proces v Sýrii

Jednostranná vojenská operace destabilizuje mírový proces v Sýrii

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček jednal v pondělí 14. října 2019 v Lucemburku s dalšími ministry členských států EU. Hlavním tématem zasedání Rady pro zahraniční věci (FAC) byl společný postup proti turecké ofenzívě na severovýchodě Sýrie

 Ministři zahraničních věcí EU dnes opětovně vyzvali Turecko k zastavení jednostranné vojenské akce na severovýchodě Sýrie, odsoudili kroky Turecka a vyzvali turecké představitele k diplomatickým jednáním. „Jednostranná vojenská operace destabilizuje mírový proces v Sýrii. Vojenské aktivity jsou v rozporu s mezinárodním právem a ohrožují životy civilistů. To musí přestat. Jedinou cestou jsou diplomatická jednání a uzavření příměří,“ uvedl po schůzce šéfů diplomacií zemí EU ministr Tomáš Petříček.

V otázce vývozu vojenského materiálu vyzvala Rada ke koordinovanému přístupu a revizi národních procedur na úrovni jednotlivých členských států, v jejichž kompetenci tato otázka zůstává.

Vzhledem k nelegálním průzkumným aktivitám v kyperských vodách tureckými plavidly se ministři zahraničních věcí EU zabývali rovněž možností zavedení restriktivních opatření proti tureckým subjektům. Dalšími tématy Rady pro zahraniční věci byla situace v Perském zálivu, Libyi a Iráku. Tématem pracovního oběda za účasti ukrajinského ministra zahraničních věcí byla aktuální situace na Ukrajině.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama