Michal Babák

  • Republika
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,06. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

26.03.2014 10:40:16 - Marek67

Reakce na Váš článek

Dobrý den, reaguji na Váš článek. Napsal jste - "Mnozí si totiž lékaře pletou se zpovědníkem, u něhož si krátí svůj nevyužitý čas."
Nepletete si trochu poplatky ve zdravotnictví? Za návštěvu u lékaře se stále platí, nevím jestli pracující člověk si může dovolit jen tak chodit k lékaři si popovídat a zaplatit mu 30,-Kč, to by si také mohl hledat jiné zaměstnání. Že k lékaři chodí senioři často je věc obvodních lékařů. Proč by je nevítal v ordinaci když má za návštěvu od nich poplatet.
Je pravda že se měli nechat poplatky za pobyt v nemocnici a zrušit poplatky za návštěvu lékaře.
Zdravotnictví je v dost špatném stavu dlouhodobě a jestli si dobře pamatuji, byl jste v PS, co jste udělal pro zlepšení? Nemusím Sobotku, ale kritizovat umí každý, Vy osobně by jste možná měl mlčet, máte okolo sebe dost nevysvětlených problémů. (financování strany, majetkové přiznání, rvačka v baru).
Nechcete začít prvně nápravu u sebe?
Marek Platzek

Odpověď

26.03.2014 19:40:19 - Michal Babák
Děkuji za Vaše postřehy k mému článku. Jistě bude na místě, když se k některým věcem znovu vyjádřím.
Větu "Mnozí si totiž lékaře pletou se zpovědníkem, u něhož si krátí svůj nevyužitý čas" bylo myšleno z nadsázkou a plati stejne tak pro nemocnice. Naše zdravotnictví (a to i pobyt v nemocnici) neni naduzivano pracujícími, to jsem nepsal, ale lidmi, kterým se pracovat nechce.
Je v pořádku, že se za návštěvu lékaře stále plati, jen mám obavy, že se to též populisticky zruší. Problémy, o kterých píšete v souvislosti se mnou, byly již dávno vysvětleny (policie, FAU, FÚ, audit - vše bylo v pořádku), rvačka v baru, kdy mě napadl zfetovaný boxer a média to prekroutila, je stále u soudu. Pokud by Vás to vskutku zajímalo, v dubnu bude vycházet moje kniha, kde se ke všemu vyjadřuji a uvádím na pravou míru.
Pokud jde o zlepšení poměrů, snažil jsem se udělat mnohé - zachovat dvojí sazbu DPH či snížt spotřební daň na naftu. Něco se i povedlo, např. omezit a zpřísnit zdanění hazardu, zachovat stravenky i bezplatnost amalgámových plomb, přispěli jsme ke zrušení Drábkovy šikanózní sKarty, prosadit přímou volbu prezidenta, omezit imunitu poslanců a také podat ústavní stížnost na církevní restituce, jedinou, kterou se soud zabýval
A nevěřte všemu co je v médiích.