Mikuláš Ferjenčík

Právě jsem se vrátil z Parlamentu.
  • Piráti
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,05. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.11.2020 16:05:00

Paní ministryně by mohla přimhouřit oko

Paní ministryně by mohla přimhouřit oko

Projev na 74. schůzi Poslanecké sněmovny 26. listopadu 2020, návrh změny zákona o spotřebních daních.

Děkuji za slovo. Já bych se chtěl v podrobné rozpravě vyjádřit k pozměňovacímu návrhu kolegy Munzara k tomu souběhu Antiviru a kompenzačního bonusu a Covidu - Nájemné i do budoucna, kompenzačního bonusu. Jsme rádi, že se to podařilo prosadit skrz metodiku aspoň pro toto období u toho Covidu - Nájemné.

Každopádně jsem chtěl požádat paní ministryni, buď aby podpořila ten návrh už nyní, jelikož věcně to souvisí. Tady děláme zákon, který má pomoci celému sektoru restauratérství skrz tu úpravu spotřební daně na pivo. A ten návrh kolegy Munzara se také týká tohoto specifického sektoru, pokud je skutečně možné, aby vláda tady rušila v nesouvisejícím zákonu zákon o rozpočtové odpovědnosti, tak tady si myslím, že by paní ministryně mohla přimhouřit oko. Jedná se o daleko, daleko menší částky peněz. Pokud to tedy není pro vás přijatelná cesta, tak skutečně prosím, aby vláda prioritně projednala ten tisk 1094, který jsme předložili společně s KDU-ČSL ve spolupráci s pěti dalšími opozičními stranami, který skutečně umožňuje do budoucna tento souběh.

A když to vláda přestane blokovat, tak se to nezdrží o těch třicet dnů, ale už za deset dnů to budeme moci projednat v Poslanecké sněmovně. Tak prosím alespoň o urychlené projednání tohoto tisku. Děkuji.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama