Miroslava Němcová

  • ODS
  • Praha 1
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,51. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.04.2021 9:05:00

Nákup vakcíny Sputnik, dostavba Dukovan a vlastizrada

Nákup vakcíny Sputnik, dostavba Dukovan a vlastizrada

Komentář na facebookovém profilu k Rusku.

Ruský teroristický útok

1) V roce 2014 byly vyhozeny do povětří muniční sklady ve Vrběticích. Na místě byli dva mrtví, stovky lidí z přilehlých obcí byly evakuovány, náklady na likvidaci škod se tehdy odhadovaly na miliardu korun.

2) Zbraně a munice z vrbětických skladů měly být dodány odpůrcům Rusů na Ukrajině či v Sýrii.

3) Zásah bezpečnostních složek byl ve Vrběticích ukončen v říjnu 2020. Předpokládám, že BIS již odhalila, že šlo o teroristický útok vedený ruskými zpravodajskými službami a měla seznam jejich agentů.

4) Přesně v té době, v říjnu 2020, požaduje  prezident ČR Miloš Zeman, aby mu BIS předala seznam ruských zpravodajských důstojníků působících v ČR, jejich českých spolupracovníků, obsah a rozsah předávaných informací. S ohledem na Zemanovy silné vazby na Rusko se lze domnívat, že chtěl  Kreml informovat, co vše BIS vypátrala.

5) Bezpečnostní experti tehdy upozornili, že jde o nehorázný požadavek, v žádné zemi se ústavním činitelům nikdy obdobné informace nesdělují. Pokud by BIS tyto informace předala, vyloučilo by ji to z mezinárodní spolupráce a byla by na léta vyřazena z činnosti.

6) Prezident mluví o bezpečnostních službách své země jako o čučkařích, cíleně a opakovaně je znevažuje a diskredituje. V listopadu 2020 oznámil, že nedoporučí ponechání šéfa BIS Michala  Koudelky ve vedení této tajné služby.

7) 17.4.2021 oznamuje předseda vlády, že odpovědnost za útoky ve Vrběticích nesou ruské tajné služby. Vyšetřování skončilo před  šesti měsíci. Exministr zahraničních věcí Petříček uvedl, že informace měl již nějakou dobu. Musel je tedy mít i prezident, premiér a ministr vnitra Hamáček. Neudělali nic, informace tajili a naopak posilovali pozici Ruska ať šlo o nákup vakcíny Sputnik či dostavbu Dukovan.

8) To, že o teroristickém útoku Ruska na našem území nakonec premiér a vicepremiér informovali, znamená, že už to nemohli dále tajit. Někdo je zřejmě upozornil, že o řádění ruských tajných služeb ví také a pokud prezident a vláda nebudou konat, zveřejní informace sám. Tím by byli usvědčeni z prosazování zájmů cizí mocnosti, tedy z velezrady. Takže museli s pravdou ven a i prezident musel souhlasit s vypovězením ruských agentů. Jinak té podivné hře nelze porozumět.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama