Občanská demokratická strana

  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.07.2020 9:15:00

O křeslo v Senátu bude bojovat uničovský starosta Radek Vincour

O křeslo v Senátu bude bojovat uničovský starosta Radek Vincour

Občanská demokratická strana chce mít senátorem za volební obvod číslo 66 starostu Uničova Radka Vincoura. Mimořádně úspěšný komunální politik před dvěma lety s kandidátkou ODS drtivým způsobem vyhrál komunální volby.

 V minulých měsících si upevnil důvěru občanů během koronavirové epidemie, která na čas město odřízla od okolního světa. A znovu se osvědčil při nedávných povodních, které vážně postihly Uničovsko. Radek Vincour řídí Uničov od roku 2016, předtím byl ředitelem tamního Městského kulturního zařízení.

„Radek Vincour má značné množství životních zkušeností, manažerské schopnosti a empatii, které z něj dělají skvělého kandidáta na senátora. V Uničově odvádí dlouhodobě skvělou práci. Dobře město reprezentuje navenek, ale zároveň je starostou opravdu všech občanů, každého dítěte, rodiče i každé babičky,“ říká o kandidátovi na senátora náměstek hejtmana Olomouckého kraje za ODS a místopředseda olomouckého oblastního sdružení strany Dalibor Horák.

Sám Vincour spatřuje své priority v oblasti zdravotnictví, kde vidí nedostatek praktických lékařů, pediatrů a stomatologů, v životním prostředí ovlivňovaném suchem a v dopravě. Už dříve prokázal, že umí zapojit do práce pro místní komunitu opravdu všechny občany včetně lidí bez domova. „Senátor má být aktivní a lidé u něj musejí najít zastání,“ říká ke své kandidatuře do horní komory Parlamentu ČR.

Třiapadesátiletý Radek Vincour vystudoval Univerzitu Palackého, obor český jazyk – hudební výchova. V minulosti pracoval jako moderátor Rádia Rubi, které bylo první soukromou rozhlasovou stanicí v České republice. Krátce také vyučoval na střední odborné škole a Základní umělecké škole v Uničově. Více než dvacet let řídil Městské kulturní zařízení Uničov. Od roku 1998 je uničovským zastupitelem a radním, od roku 2016 pak starostou města. Lidé na Moravě jej znají také jako aktivního muzikanta a zpěváka, dlouhá léta je lídrem populární kapely Fofrovanka. Je ženatý, má tři děti a je hrdým dědečkem.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama