Občanská konzervativní strana

  • OKS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.04.2014 14:01:51

Petice proti regulaci soukromých zbraní získala již přes 5000 podpisů

Petice proti regulaci soukromých zbraní získala již přes 5000 podpisů

V rámci Evropské unie je v průběhu posledních let opakovaně otevírána debata o jakémsi sjednocení legislativy, která by nadnárodně upravovala právo na držení zbraní a sebeobranných prostředků v rámci občanů Evropské unie.

V důsledku to může znamenat dosti nešťastnou unifikaci zákonných norem se  zeměmi jako je například Spojené království, Belgie, Holandsko a Německo, kde je kriminalizován i pouhý zavírací nůž v kapse, nebo kde dokonce dnes ani žena nesmí mít legálně na svou obranu v kabelce pepřový sprej.

Přes svou poměrnou liberálnost patří tzv. zákon o zbraních i dle názorů předních expertů v této oblasti k těm nejdokonalejším a zároveň i bezproblémovým. Důvodem je především vysoká náročnost všech zkoušek a procedur, které musí zájemce vykonat i nezbytné splnění velmi přísných kritérií, jaká jsou předpokladem k povolení vlastnictví zbraně. Co se týče prevence kriminality a možnosti obrany bezúhonných občanů, ukazují se současné zákony v ČR účinné. V případech, kdy nemohou státní ozbrojené složky zajistit každému občanovi absolutní bezpečí, tzn. naprosto a za každé situace, jsou také nanejvýš potřebné.

Psali jsme:

Braňme proto ze všech sil svou kvalitní legislativu, kterou v rámci České republiky máme a nedovolme takto odevzdat další kus naší státní suverenity.

Pamatujme, že jednotnou úpravou v rámci Evropské unie v oblasti zbraní i těch nejobyčejnějších obranných prostředků by naprosté většině našich občanů bylo velmi omezeno právo i možnost bránit se agresorům – to vzkazují členové petičního výboru. Těmi jsou mimo jiných například Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v., bývalý elitní policista, který v rámci svých aktivit cvičí bezpečnostní složky po celém světě a válečný veterán „REGI“ Jiří Schams, nprap. v.v., který se chce po svém závažném zranění, co před lety utrpěl v Afganistánu, nyní politicky angažovat v této důležité oblasti. Přestože je nyní upoután na invalidní vozík, hodlá nám všem alespoň takto dále pomáhat zajišťovat klid a bezpečnost – jinou to cestou, než kdysi mohl s puškou v ruce v dalekém zahraničí…

Jiří Janeček
Občanská konzervativní strana

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama