ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,27. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.11.2014 17:37:09

Má kraj skutečně přehled o životu nebezpečných objektech?

Má kraj skutečně přehled o životu nebezpečných objektech?

Na území Středočeského kraje je 40 civilních objektů s trhavinami nebo chemickými látkami. Krajský úřad bude teprve v těchto dnech v souvislosti s výbuchem muničního skladu na Zlínsku jednat o případných opatřeních.

 Na území Středočeského kraje je 40 civilních objektů s trhavinami nebo chemickými látkami. Krajský úřad bude teprve v těchto dnech v souvislosti s výbuchem muničního skladu na Zlínsku jednat o případných opatřeních. Po výbuchu ve Vrběticích mají být zkontrolovány desítky muničních skladů po celém Česku.

Pokud je na území Středočeského kraje 40 civilních objektů s trhavinami nebo chemickými látkami rádi bychom věděli, v jakém jsou stavu. Zda se budou provádět další opatření kromě pravidelných kontrol, kraj nezveřejnil a podle našeho názoru ani nic takového neplánuje. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) nedávno uvedl, že vyzve nájemce skladů v areálu na Zlínsku, aby neprodleně začali vyklízet objekty s municí. Jeden ze skladů před několika týdny vybuchl a poté vyhořel. Areál začne střežit armáda. Pokud firmy sklady nevyklidí, bude na státu, aby zasáhl a odvezl uskladněnou munici na vlastní náklady.Kontrola těchto objektů spadá pod Integrovanou inspekci, která řeší dodržování bezpečnostních opatření přijatých k prevenci vzniku závažné havárie. Dle specifikace objektů se kontroly provádí jednou za rok nebo jedenkrát za tři roky. 


www.hora2014.cz


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama