Pavel Vyhnánek, M.A.

  • PRAHA SOBĚ
  • Hlavní město Praha
  • nám. primátora HMP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.12.2022 22:21:00

Člověk se tu nikdy nenudí, ani kdyby chtěl

Člověk se tu nikdy nenudí, ani kdyby chtěl

Komentář na facebookovém profilu k pražské komunální politice

 V pražské komunální politice se semele úplně všechno. Vesnická politika městských částí s pár stovkami obyvatel. Maloměstská politika zbylých městských částí s desítkami až stovkou tisíc obyvatel. Velkoměstská a krajská politika milionové metropole. A konečně celostátní politika, protože do pražských událostí vždy zasahovaly centrály politických stran a naopak. Nikdo z pražských voličů tak netuší, kdo, kde a s kým vlastně vládne a za co je odpovědný.

To umožňuje celou řadu kuriózních situací. Třeba Babišovo hnutí ANO mohlo před volbami polepit město plakáty, z nichž některé hlásaly, že bylo líp. Jiné, že je líp. A další, že bude líp. SPOLU zase zarytě tvrdí, že musí mít většinu v Radě hl. m. Prahy, aby ukončilo politiku současné koalice. A přitom má na zastupitelském klubu SPOLU stávající koalice díky TOP 09, KDU-ČSL a radní Marvanové deset zastupitelů z celkových devatenácti, tedy většinu.

Ale nejlepší je stejně tady pan poslanec Philipp, jinak též místopředseda KDU-ČSL, který volá po tom, aby se Praha po osmi letech stagnace začala rozvíjet. Že jsou lidovci přesně osm let ve vedení města mu nepřijde divné, protože to asi neví ani on sám.

Miluji své město. Člověk se tu nikdy nenudí, ani kdyby chtěl!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama