Petr Orel

  • SZ
  • Nový Jičín
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.05.2021 18:02:00

Nejsmutnější byla návštěva Charity v Kopřivnici

Nejsmutnější byla návštěva Charity v Kopřivnici

Komentář na facebookovém profilu k zásobování sociálních služeb ochrannými prostředky

 Ve čtvrtek jsem rozvezl přes dva tisíce respirátorů, a obdaroval tak potřebné ve svém obvodu. Navštívil jsem nejdříve Bíloveckou nemocnici, která během pandemie čelí ekonomickým problémům. Dále Seniorcentrum Oasa v Petřvaldíku, Domov pro osoby se zdravotním postižením Nanovo ve Studénce a Charitu Studénka.

V Kopřivnici ve Středisku sociálních služeb sice mají pro své klienty a pracovníky pomůcek dostatek, avšak přijdou vhod respirátory pro klienty azylového domu a noclehárny. Armáda spásy Kopřivnice uvítala větší množství respirátorů, které rozdá lidem bez domova a sociálně slabým rodinám s dětmi, v nichž provádí sociálně aktivizační služby.

Nejsmutnější byla návštěva Charity v Kopřivnici, kde jsem se dozvěděl, že bohužel mnoho jejích klientů Covid-19 usmrtil. Poslední zastávkou byla Charita Frenštát pod Radhoštěm, kde také respirátory využijí, a spolupracují i s Armádou spásy, a tedy je přerozdělí mezi ty nejpotřebnější.

Stojí za připomenutí, že Senát Parlamentu ČR udržuje jako jediná politická reprezentace dobré vztahy s Tchaj-wanem, který nám díky tomu poskytl i výrobní linku, na níž se u nás vyrábějí tyto kvalitní respirátory.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama