PhDr. Josef Skála, CSc.

historik, publicista a místopředseda ÚV KSČM
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.05.2014 4:42:17

Bestiální pogrom v Oděse

Bestiální pogrom v Oděse

Masakr v oděském Domě odborů pobuřuje i v podání, s nímž musí na trh hochštaplerská autocenzura. Líčí ho jako souhru nešťastných náhod. Často i s narážkou na „Putinovu provokaci“.

Kanadský portál Global Research přináší fotodokumentaci, dokládající bestiálnější aranžmá. „Včas neuhašený požár“ demaskuje jako děravé alibi.
 

Těla, zohavená ohněm celá, se v Domě odborů našla jen v prvém patře. Desítky dalších však ležela i v poschodích, do nichž se požár nerozšířil. Část z nich má ohněm znetvořenou jen hlavu či horní partie trupu. Zbylé ostatky nenesou žádné stopy žáru. Netknuté ohněm jsou i dřevěné prvky interiéru, v jejichž těsné blízkosti leží. Tak křiklavý paradox má jediné vysvětlení - ti lidé museli být vražděni napalmem.

Na dalších snímcích leží těla, znetvořená – kulkou do čela. I oběti se zlomeným vazem. Žena, oděná jen od krku po pás – a před krutou smrtí tak zřejmě i znásilněná. I jiná ve vysokém stupni těhotenství, strnulá v křeči po vraždě elektrickým proudem. 

V Oděse nezabíjely jen zápalné lahve, hozené do oken. Vraždilo teroristické komando, číhající uvnitř budovy. Fotodokumentace z místa činu zachycuje i barikády, jimiž svým obětem zatarasilo únikové cesty.

Těch, koho umučilo a znetvořilo, bylo víc než 42. Minimálně stovka – a možná až kolem tří set. Úplný účet masové vraždy je jen otázkou času.   

Fašismus na Ukrajině není jen zapšklou nostalgií. Je krédem zločinů, páchaných „tady a teď“. Oděský pogrom trhá poslední škrabošky. Fankluby kyjevského převratu mění v komplice nacistické chátry. Se všemi morálními i politickými – a jednou i právními důsledky.


How Neo-Nazi Thugs Supported by Kiev Regime Killed Odessa Inhabitants.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout