PhDr. Josef Skála, CSc.

historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

14.01.2019 10:20:58 - jeho nejtemnejsi temnosti

Bandera

Dočetl jsem několik Vašich statí o Banderovi, ale nedá mi to abych se nezeptal. Vy ve vašich statích píšete že vraždili Ukrajinci, Poláci, Němci a i Bělorusové si taky přisadili, ale že ruští bolševici byli taková svatá zem, přitom na celkovém počtu obětí měli minimálně 50% podíl a v krutosti si s nacisty vůbec neměli co vyčítat. Jak vůbec víte, kdo ty Poláky a Čechy zavraždil, když ty obětí sčítala NKVD?

Odpověď

16.01.2019 0:44:12 - PhDr. Josef Skála, CSc.

Bublají z Vás temné vášně. Omráčíte jimi jen krajně podměrečné vzdělání. Fakta jsou totiž - jak praví staré anglické přísloví - "věc tvrdošíjná" ("a stubborn thing"). "Ruští bolševici" - zřejmě máte na mysli Sovětský svaz - se skutečně zasloužili ne o "minimálně 50 %", ale plných 85 procent všech ztrát. Ztrát, které za války utrpěly wehrmacht, SS a ostatní živá síla nacistické agrese a genocidy. Jejich ztrát na všech frontách druhé světové války. Před hrdinstvím, které nacismu zlomilo vaz, smeká až k zemi každý, kdo si neamputoval čest a svědomí. To díky němu Hitler nestihnul ani "konečné řešení české otázky". To díky němu se wehrmacht nevylodil v Británii, natož aby dorazil až do Ameriky.

Víte, co o tom napsal například Edward Stettinius, Rooseveltův ministr zahraničí? "Americký lid nesmí nikdy zapomenout, že byl v roce 1942 na okraji záhuby," stojí v jeho memoárech. "Kdyby Sovětský svaz neudržel svou frontu, Němci by získali možnost dobýt Velkou Británii. Mohli se zmocnit i Afriky a vybudovat své předmostí v Latinské Americe."

George Marshall, za války šéf amerického generálního štábu - a po válce šéf americké diplomacie - byl ještě konkrétnější: "Pro naši zemi byl od samého počátku války rozhodujícím faktorem čas. Tento čas jsme získali díky hrdinnému odporu sovětského lidu. Sovětský svaz nám vykoupil tento čas svou krví a odvahou. Není pochyb o tom, že hrdinná obrana sovětského lidu zachránila USA před válkou na jejich území." Nebýt tomu tak, "ocitli bychom se tváří v tvář nepříteli, který by ovládal většinu světa". 

Hodně Vám napoví i statistika ztrát na straně vítězů. Kdosi je přepočítal i v průměru "na den války". U americké armády to dělá asi 320, u sovětské skoro 16.400. Banderovci vraždili ze zálohy její postupující jednotky. Která armáda si to nechá líbit? Zvou snad ti, kdo dnes okupují Afghánistán, tamní gerily na panáka do důstojnického kasina? Kdo počítá lidské oběti, které ta okupace má svědomí? Vysílá ČT zprávy, dodané al-Kájdou, Islámským státem nebo Talibánem? Tady je přitom řeč o okupaci, pošlapávající mezinárodní právo. Rudá armáda vedla naprosto legitimní válku. Tisíckrát víc životů, než ta americká, položila i na našem území. 

Na švindl o "bolševickém teroru", horším než vyhlazovací válka wehrmachtu a SS, má copyright Goebbels. Slušný člověk by se ve stopách takového grázla propadl hanbou.