PhDr. Josef Skála, CSc.

historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

18.01.2019 10:58:48 - jeho nejtemnejsi temnosti

Bandera2

No říkám si, právě, kde se ve Vás bere taková nenávist? Jako vědec byste měl být zřejmě trochu víc nad věcí. Ve válkách se takovéhle věci prostě dějí a civilisty málokdo šetří. Kde se vlastně bere vaše nenávist k Banderovcům (Ukrajincům)? Vždyť oni většinou nezabíjeli civilisty, ale jenom fízly a funkcionáře a to i na našem území, na ty měli pochopitelnou pifku docela, ale to se přece nedá brát jako zločin, měli je nechat projít. Civilisty většinou nezabíjeli, samozřejmě se tehdy nebylo jednoduché vyhnout chybám. Já jsem se ptal, kdo vlastně počítal ty oběti banderovců? Oficiálně to na tehdejším území SSSR mohla dělat jenom NKVD a jak víte že ty oběti Banderovců nepobila NKVD, nebo podobná instituce?

Odpověď

19.01.2019 9:26:13 - PhDr. Josef Skála, CSc.

Říkáte "taková nenávist"? Bingo! Vaše nenávist k těm, kdo nás zachránili před nacistickou genocidou, je vskutku nutkavá. Nebudí Vás v noci ze sna? Celého zpoceného z temných mrákot, hemžících se oddíly NKVD ("nebo podobné instituce"), které "pobíjejí" své vlastní vojáky probíjející se k Berlínu a Praze? Tak dusnou samovazbu ducha není co závidět.

Říkáte naši "fízlové a funkcionáři", na které ti Hitlerovi spřeženci "měli pochopitelnou pifku"? Zkuste to vyslovit nahlas před pozůstalými po padlých rukou banderovců. Dozvíte se o sobě docela významné pravdy. Dvojnásob v rodinách, které pak pohřbívaly "záklaďáky" kolem dvacítky. Už v letech1946 - 1947 - prezidentem byl Edvard Beneš. Čistě pro úplnost.