PhDr. Josef Skála, CSc.

historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,35. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

20.01.2019 15:28:44 - Kozmo

Dvacet let od událostí v Račaku.

Vážený pane doktore, jak se díváte s odstupem dvaceti let na události na území bývalé Jugoslávie ve vesnici Račak, který byl záminkou na tzv. "humanitární bombardování" Jugoslávie? Děkuji.

Odpověď

21.01.2019 13:35:50 - PhDr. Josef Skála, CSc.

Řadu aspektů a indicií, zpochybňujících výklad v podání předpojatého "mainstreamu",. shrnuly v sobotu i Parlamentní listy - https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dvacet-let-od-velke-dezinformace-NATO-Zpochybnovany-masakr-vedl-primo-k-bombardovani-Jugoslavie-567319

Lze samozřejmě dodat řadu dalších kamínků do reálné mozaiky. Verze, již o incidentu v Račaku diktoval médiím hlavně William Walker, člověk s krajně nedůvěryhodným a nearomatickým životopisem, byla záminkou k zlovolné a brutální agresi. Ta povraždila nepoměrně víc lidí a způsobila nepoměrně větší škody. Walkerova verze je věrohodná asi jako hysterie kolem "Saddámových zbraní hromadného ničení". Červené lucerny "presstituce" se však neumí ani červenat. Ba ani za to, jak moc svou cenzurou a lhaním pomohly proměně Kosova v evropský ráj drogových mafií a výsadek fanatismu a teroru pod vlajkou islámu - o kšeftu s orgány srbských obětí jejich zločinů ani nemluvě.