PhDr. Josef Skála, CSc.

historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,31. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

19.06.2019 17:23:21 - Kozmo

Jaký lze asi předpokládat vývoj situace v ČR, vzhledem k výročí 30. let nového režimu v ČR?

S neustále stoupajícími útoky na vládu Babiše v mediálním prostoru a nemravnou podporou "podivných" demonstrací v ČT ( hraničící až s trestním stíháním -. pokud by měla naše "nezávislá justice" zájem) je na místě se zamyslet na předpokladu dalšího vývoje v naší zemi. Silně to začíná připomínat akce nejmenovaných složek ze 30.let (viz vyjádření řečníka na demonstraci:..."půjdeme na Hrad...).Chybí ještě student Šmíd nebo něco podobného a máme "Majdan nad Vltavou"! Navíc je jasné, že současný státní aparát má zavřené oči a uši! Přitom politici, kteří jsou účastni na těchto akcích se ohánějí pojmem - "...že se realizuje občanský podíl na řízení státu."...! Přitom zákonu, který by to umožnil se brání ZUBY- NEHTY! Jaký máte na to, jako zkušený politik názor? Děkuji.

Odpověď

19.06.2019 23:08:00 - PhDr. Josef Skála, CSc.

Fakt, že se rozčarovaná veřejnost stává hříčkou sil s programem, který ji tu frustraci způsobily, je ve finále obžalobou selhání české levice i ostatních demokratických sil. Také však známkou až šokující defenzívy všech, kdo jsou na ráně jako první. Jak zahraniční režiséři pokusu o "Majdan nad Vltavou", tak český pravičácký skanzen nemají životopisy nepolíbené slečny. Proč jim tu loupež tisíciletí - i velehory jiných darebáctví - nikdo neomlátí o čenichy, je nadmíru zarážející. Je to jen proto, že to neumí? Nebo má svázané ruce? A pokud ano, čím asi konkrétně? 

To jsou otázky, které mne nepronásledují o nic méně, než "souhlas mlčením" ze strany státního aparátu. "Barevné revoluce" jsou hybridní válkou proti torzu, které zbylo ze suverenity napadené země. Ten samý cíl i režie čouhají jako sláma z lakýrek i té, která hrozí nám. A to hrotí i otázku kolaborace. Kolaborace proti životním zájmům vlastní země. Sáhne znovu i po provokaci á la "mrtvý student na Národní"? Nebo novinář a jeho milá, zavraždění doopravdy? Nejste sám, kdo neskrývá obavy, že nelze vyloučit ani podobné špinavosti. "Majdan" je podnikem čiré destrukce. Oč víc mu chybí pozitivní cíle, tím víc to pokaždé doháněl ničemnostmi pod "falešnou vlajkou"("under the false flag"). Musel by se stát zázrak, aby to nezkusil i u nás.