PhDr. Josef Skála, CSc.

historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,23. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

25.6.2022 16:02:15 - rutin

Korespondenční volby

Proč neorganizujete petici proti zavedení korespondenčního hlasování v českých parlamentních volbách? Žhavého tématu se zase musel ujmout někdo jiný, tentokrát Svobodní. Jestli se vy komunisti chcete vrátit do povědomí voličů, tak pro to musíte něco dělat, samo se to neudělá.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

vanpetr

Odpověď

26.6.2022 17:03:05 - PhDr. Josef Skála, CSc.
V tom, že nelze žhavá témata odevzdávat konkurenci, se zcela shodujeme. Petiční akce však mívají jen omezený dosah a efekt. Práce je s nimi "jako na kostele", přínos jí ovšem odpovídá spíš výjimečně. Příčinou bývá hlavně mediální blokáda. Většinou se jí daří téměř zneviditelnit i veřejné výzvy a petice, jejichž signatáři jsme spolu s řadou renomovaných osobností. Příkladem z poslední doby jsou třeba tato vystoupení na obranu Juliana Assange, Většině těch, kdo je podepsali, nesahá dnešní vláda ani po tkaničky. Širší publicitu však těmto krokům dávají jen Parlamentní listy. Médiím, panáčkujícím jako manekýny "liberální demokracie", vládne autocenzura jako řemen. V tom, že to chce víc iniciativy, tematické a argumentační, však máte naprostou pravdu.