PhDr. Josef Skála, CSc.

historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,26. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

10.06.2020 9:20:10 - Potomek Jana Žižky

Mám na Vás, pane doktore možná nepříjemný dotaz.

Jste můj oblíbený politik, nesmírně chytrý, inteligentní a Vaše komentáře jsou pro mne lahůdkou. Jediné co mi vadí je Vaše členství v KSČ. Dle mne nepříliš perspektivní strany. Velice rád bych Vás viděl například v SPD pana Okamury nebo v Trikoloře. Nepřemýšlel jste o změně "barev" ?

Odpověď

21.06.2020 12:02:27 - PhDr. Josef Skála, CSc.
Upřímné díky za milá slova, potomku slavného reka! S SPD i Trikolórou pány sdílím skutečně stále víc kritických pohledů. To samé však platí jen zčásti, je-li řeč o tom, v čem každý z nás spatřuje východiska. Moje vidění povahy a příčin dnešní krize - a logicky tak i jejího řešení - je radikálnější, než to jejich. Tím, co lze uhrát už na půdě kapitalismu, nekončí, ale pouze začíná. 

A právě to je optika, které dá za pravdu krize, jejíž devátá vlna se teprve blíží. Právě s tím bych v řadách SPD, natož Trikolóry určitě nepochodil. Národní a sociální priority, které jsou v sázce, potřebují oporu ve více politických "barvách" - a také v jejich férové spolupráci. Z mrtvých musí co nejdřív vstát i ta skutečně levicová. Svou roli, snad Vás to neurazí, vidím na tomto roli. Tím širší záběr a větší sílu bude mít vozová hradba, o niž si kazisvěti nakonec rozbijí kokos.