PhDr. Josef Skála, CSc.

historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

26.07.2021 10:25:20 - Jan 10

Volby do PS PČR

Dobrý den. Blíží se říjnové volby do Poslanecké sněmovny PČR, pro které jste uveden na kandidátce KSČM pro Hl.m.Prahu na 5.místě, které po vykroužkování potřebným počtem voličů je velmi dobrým základem k vašemu zvolení poslancem. Můžete mi (nám) už nyní sdělit časový program a místa vaší předvolební kampaně ? Děkuji.

Odpověď

27.07.2021 12:04:43 - PhDr. Josef Skála, CSc.
Upřímné díky za zájem a podporu. Pro mne volební kampaň není jen "sezónní brigádou". K lidem, dychtivým nového poznání a připraveným se veřejně angažovat, se obracím několikrát týdně. Ve zcela pravidelném rytmu hlavně v TV Petr Bureš. Před volbami tam zvu i další kandidáty, jak z řad svých stranických kolegů, tak dalších vlasteneckých sil. A každou středu odpovídám na otázky diváků sám. Sledovanost slibně narůstá a leckdy je srovnatelná s tím, kolik se reálně prodá řada politických deníků. Roste i počet stálých členů našeho "fanklubu". Minulý týden jich bylo asi 8.300. Odhlasovali si i ústřední heslo Zní "Jsem pevný jako Skála". Mé námitky, že budu vypadat jako politický Narcis, rezolutně odmítli. A já abych teď marně vysvětloval, že jsem v tom nevinně. Péťa Bureš, šikula a můj stranický kolega ze Štětí, to heslo nechá tisknout na propisovačky, hrnky i trička. To vše pak posílá zájemcům, z nichž mnozí náš pořad i sponzorují malými finančními "donates". 

Rád se zapojím i do předvolebních mítinků a jiných akcí vlastní strany. Nejen v Praze, ale i na podporu našich kandidátů v jiných krajích, s nimiž přichází změna ke svěží, bojovné politice. Třeba Honzy Korose, lídra naší kandidátky v Libereckém kraji. Studuje historii a pokud uspěje, náš poslanecký klub to posílí o člověka, schopného uzemnit ty, kdo dějiny mrzačí k nepoznání na dnešní asociální a kolaborantskou objednávku. Nebo Alenky Nohavové, "jedničky" v Jihočeském kraji, a tedy i před stávajícím předsedou strany. Harmonogram těchto akcí se však teprve zpřesňuje. Jednou z nich bude i další Litoměřický odborný seminář, plánovaný na 1. října. Tam si vezmeme slovo nejen sami, ale dáme ho znovu i osobnostem širší alternativní scény - Luboši Blahovi, vzdělanému marxistovi, místopředsedovi slovenského Smeru a poslanci tamního parlamentu, profesorům Peteru Staňkovi a Oskaru Krejčímu, Petru Hamplovi a řadě dalších. Seminář pokaždé vysíláme i živě, a sledují ho tak i tisíce zájemců mimo jednací sál. 

Těmito cestami lze oslovit nepoměrně víc lidí, než tradičními předvolebními mítinky. Jejich dosah zredukovala i opatření, přijatá v souvislosti s Covid-19. Kdekoli půjde o skutečné setkání s občany, a ne jen vlastními členy, moc rád si však samozřejmě vezmu slovo i tam.