PhDr. Josef Skála, CSc.

historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

14.01.2022 10:00:49 - PetrMih

Vyjádření krajní nedůvěry vládě ČR

Dobrý den. Podle prezentovaných informací je mezi vládními ministry jediný ekonom, programové prohlášení neobsahuje termíny plnění ani čísla atd. Není jasné, na čem se bude škrtat a je tedy důvodné podezření, že tu bude vysoká inflace v kombinaci s poklesem nominálních mezd a důchodů. Nejhorší je, že vládní stranu sponzorují údajně krachující firmy s českými IČO, ale se vztahy někam do daňového ráje EU Kypru. Plánuje i neparlamentní opozice a občanské skupiny nějak společně vyjádřit názor a zopakovat body důležité pro lidi? Teď je na takové vyjádření nejlepší období. Možná by mohli na to setkání přijít i stěžující si zdravotníci, úředníci a zemědělci co protestovali před pár dny a zopakovat svoje postřehy. Proč štěpit síly?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

frajava, Helcali, Jan 10, bami, JirkaDědek, jitkasav, Jardakral, Brabecová, Bakýšek

Odpověď

18.01.2022 0:12:08 - PhDr. Josef Skála, CSc.
To vše bych podepsal. Vládní sliby sypou písek do očí. Zčásti naprosto cynicky, zčásti vinou "IQ tykve" řady ministrů (obou pohlaví). Životní standard miliónů lidí čeká drastický pokles. Do dluhové oprátky se řítí i kvanta podniků a celý stát. Tím víc je jako na dlani, proč režim držel tak vehementně v čele parlamentní levice postavy, který ji dovedly až do dnešního srabu. 
 
Obrat směrem, po němž voláte, musí začít už směrem k letošním komunálním volbám. Spojit jen síly mimoparlamentních subjektů nestačí. Součástí vlasteneckých koalic musí být i SPD. Bude to tvrdý střet s těmi, kdo rádi žvaní o "fašounech" a "náccích", sami však kolaborují i se "sluníčkáři", neštítícími se podpořit každou špinavost a agresi. Právě to posune dál i boj o politiku samotné levice. Směrem, jímž přestane být k smíchu a k pláči.