PhDr. Josef Skála, CSc.

historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

14.10.2014 20:17:50 - Hodná

Výsledky voleb jako odraz bezvýchodnosti voličů?

Nebo odraz bezkoncepčnosti politiky,ekonomiky,mezilidských vztahů či politiky,která zcela jasně nestanoví perspektivu vývoje a také rozvoje n a š í české společnosti?Otázka tedy zní: lze vůbec něčemu věřit ,když sliby politiků jsou nejdéle na 4 roky a to ještě jsou jen z 50 % plněné.?

Odpověď

16.10.2014 12:04:06 - PhDr. Josef Skála, CSc.

Asi "od každého trochu". Svádět to hlavně na voliče - či politické rivaly a média - je ubohost. Dobře už bylo. Krize se vleče šestým rokem. Na konci tunelu samá tma. Daní za to, že na dně jen "jen" 1,5 miliónu Čechů, je dluhová past. Číhá i na příští generace. S mastnými úroky. Celé to vrávorání na místě - a už jen "na sekyru" - neřeší zhola nic. Donekonečna se provozovat nedá. Škudlením na těch, kdo nic neukradli, si zadělává na velký třesk.

Voličům chybí východisko. Nikdo je nenabídl ani tentokrát. Že nepřišlo od těch, kdo mají za dojnou krávu i politiku, překvapí už jen Nanynku v zelí. Že chybí i od levice, která si říká radikální, je vážnější zpráva. Hledáním pár obětních beránků - hlavně "tam dole" (co k volbám nedovezli pratetu a roznesli málo unylých letáčků) - to už skončit nesmí. Pokud to alibistická habaďůra vyhraje i tentokrát, bude už brzy ještě hůř.   

Být radikální znamená jít až "ke kořenům" ("radix") - a ne hopsat kolem lejster, sepsaných poskoky kleptokracie. Levice, která to dokáže, promluví z duše velké většiny. A s oporou v ní bude věci měnit, a ne jen okecávat. Je nejvyšší čas.