Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.

  • ODS
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.09.2023 8:05:00

NSA bude příští rok hospodařit s rozpočtem 6,9 miliardy

NSA bude příští rok hospodařit s rozpočtem 6,9 miliardy

Národní sportovní agentura bude v roce 2024 hospodařit se slibovaným rozpočtem 6,9 miliardy korun. Předseda vlády České republiky Petr Fiala to uvedl v úterý 26. září 2023 během návštěvy Národní sportovní agentury (NSA).

 „Jednání vzhledem k tomu, jak vypadá rozpočtová situace, nebyla jednoduchá. Tomu definitivnímu rozhodnutí napomohly i argumenty, které předložila NSA a ukazuje se, že pod vedením pana předsedy Šebka si NSA získává stále větší důvěru i pokud jde o dotace a rozdělování finančních prostředků,“ uvedl premiér Fiala.

V roce 2024 bude sport mimořádně silným mediálním a společenským tématem – budou se konat Olympijské hry v Paříži, v Česku se pak uskuteční MS v biatlonu a ledním hokeji. „Tyto akce prostřednictvím Národní sportovní agentury finančně podporujeme a já věřím, že naši reprezentanti budou na těchto důležitých akcích úspěšní,“ uvedl předseda vlády.

Vláda podpořila sportovní kluby také v době energetické krize, kdy zastropovala ceny energií pro sportovní kluby a provozovatele a přidala bezmála 400 milionů korun na dotace, které sportovním organizacím pomohly s úhradou cen za energie.

„Jsem si vědom toho, že řada sportovních spolků a klubů je na pomoci státu existenčně závislá a pomoc státu je důležitá. Právě tyto kluby, které nejsou vidět, připravují sportovce, které pak obdivujeme v NHL, Premier League, nebo jako olympijské vítěze a mistry světa. A i když se většina těchto lidí sportem v budoucnu neživí, tak získávají během mládí návyky ke zdravému životnímu stylu. To je něco, co je bohužel čím dál měně obvyklé, ale na co musíme dbát a co musíme podporovat. Moje vláda opravdu nechce, aby děti přestaly sportovat,“ konstatoval premiér Fiala.

V závěru pak premiér poděkoval předsedovi NSA Ondřeji Šebkovi za jeho dosavadní práci v čele agentury, do něhož nastoupil před 10 měsíci. Jeho hlavním úkolem bylo zrychlit administraci a vyplácení dotačních peněz, zejména těch, které putují do dětského a mládežnického sportu.

„To se vedení agentury v čele s panem předsedou úspěšně daří. Je dobře, že nové vedení úzce spolupracuje s ministerstvem financí a sněmovním politickým orgánem K10 Sport. Chtěl bych také pochválit komunikaci NSA se sportovním prostředím a se samosprávami. Věřím, že spolupráce NSA se sportovními kluby bude i nadále tak úspěšná, jako byla pod vedením pana Šebka doposud, je tady vidět velmi dobře odvedená práce,“ řekl premiér Fiala.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama