RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14. 1. 2020 20:51:00

Německá "nefungující" energetická politika v praxi

Německá "nefungující" energetická politika v praxi

Komentář na facebookovém profilu k němečké energetice

 Jen před pár měsíci jsem psal text, který připomínal změny, kterými prochází německá energetika a které, jak věřím, přinesou docela velký obrat.

A data to potvrzují. Tak razantní pokles celkových emisí (díky rozvoji obnovitelných zdrojů) ale málokdo (včetně mne) čekal.

Za pozornost stojí ještě to, že celkové emise klesaly přesto, že emise z dopravy a budov rostly. V první z oblastí dojde letos k obratu - díky zahájení limitování flotilových emisí nových aut, bude to obrat postupný (emise klesnou jen u nových aut), ale trvalý. Mimo to, a to je neméně důležité, Německo se chystá masivně investovat do dopravy hromadné, která může pomoci emise zásadně snížit. A to třeba povede i k menší poptávce po autech (včetně nákladních), což by sice průmysl nepřivítal, ale klimatu (a snížení spotřeby energie, což je pro ekonomiku plus) by to hodně pomohlo.

Nemyslím, že by v Berlíně neexistoval plán na další pokles emisí z budov či průmyslu (kde pomáhají emisní povolenky). A všechno dohromady to s sebou nese impuls na vývoj a rozvoj nových technologií, které nejen umožňují snižovat klimatická rizika, ale také mohou být jedním ze zdrojů konkurenceschopnosti evropských firem...

Nedává vám to smysl? A neměla by se i naše země nad podobnou cestou (prostou již dříve ověřených slepých uliček) vážně zamyslet? Zatím to fakt nečiníme a podle mne to je chyba.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout