RNDr. Martin Lang

  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,69. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.05.2016 10:05:50

Kroměřížská výzva? Co to je?

Kroměřížská výzva? Co to je?

Přes kyberprostor v současnosti obíhá pamflet nazvaný Kroměřížská výzva. Počítá s politickou naivitou voličů a za krásnými slovy se skrývají mnohá čertova kopyta.

Přišel mi e-mail. Od kamaráda, jehož si velice vážím, s nadpisem "K zamyšlení". Obsahoval politický pamflet s názvem "Kroměřížská výzva". Nebudu ji citovat, každý si ji může najít přes svůj vyhledávač. Oslovuje voliče, aby za prezidenta zvolili... Koho vlastně? Podle vypočtených vlastností nejspíš nového Spasitele seslaného do oblasti Českého masívu a Karpatské předhlubně, asi z nebes. Ale možná, že přichází i z pekla, mohu-li se takto hodně nadneseně vyjádřit. Ač se ten spisek na první pohled tváří velmi sympaticky.

Kroměřížská výzva je vlastně dalším, hodně amatérským (v tom špatném smyslu slova), rádoby politickým počinem, který značně připomíná výzvy typu "Děkujeme, odejděte!". Stačí se letmo podívat na přiložený seznam jejích signatářů. Najdeme tam, jak také jinak, vcelku pestrou směs osobností. Mezi jinými však také pana Gabala, kdysi disidenta, jenž se ale dnes jaksi dostal na druhou stranu. Totiž totalitní, cenzorskou, s plánováním náhubků těm, kteří nejsou tzv. sluníčkáři.

Jedním z požadavků, koho bychom podle Kroměřážské výzvy měli volit je ten, který nás, volně řečeno, bude více integrovat do EU. Hmmm... Bude-li to Unie v současné podobě, pak pěkně děkuji! Zvlášť po nedávných výhrůžkách předsedy EK Junckerse, neomarxistického představitele nikým nevoleného, na adresu Britů. O Unii sice stojím, ale ne s nevzdělanými kreaturami jeho typu, jež se nám snaží diktovat svou totalitou páchnoucí vůli!

Kroměřížskou výzvu určitě nepodepíšu. A vřele tak doporučuji učinit i Vám.  

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama