RNDr. Zdeněk Somr

  • APB
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21. 11. 2020 11:16:00

České koalice hodily domácí podnikatele přes palubu

České koalice hodily domácí podnikatele přes palubu

Ve hře, kdo se komu za co pomstí, pomohla ODS jednou s Piráty, jednou s ANO schválit daňovou rošádu, která malým a středním podnikatelům téměř nic nepřináší a stát zadlužuje tak, že české firmy mohou zapomenout na podporu svého státu.

A to na mnoho let. 

ODS se podepsala pod zvýšení deficitu rozpočtu v příštím roce o dalších cca 130 miliard a podobné to bude i v dalších letech.

ODS tím dala jasně najevo, že nepředpokládá, že by po volbách v příštím roce byla ve vládě. Jen blázen by dopustil takový rozval státního rozpočtu, kdyby si myslel, že ho bude muset řešit.

Jistotou se stalo pouze to, že po rozvalu státního rozpočtu nebude stát mít žádné peníze na podporu rozvoje země po skončení koronavirové krize. Zkušenost však říká, že všechny úspěšné evropské země od 2. světové války stály na úspěších a rozvoji domácích malých a středních podnikatelů (nejlepším příkladem je německý hospodářský „zázrak“ v druhé polovině dvacátého století). Vlády těchto zemí měly podporu rozvoje malých a středních firem vždy jako prioritu. České koalice na jedno hlasování hodily domácí podnikatele přes palubu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama