Radek Koten

  • SPD
  • Vysočina
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,09. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

24.08.2021 16:31:22 - xaver.mirek

Zeman a BIS

Když tak kritizujte BIS, co byste s ní udělali, kdyby záleželo jen na vás? Obměnili byste členy nebo byste ji rovnou zrušili? A věříte nyní spíš BIS, že se ničeho nezákoného nedopustila? Nechce prezident zasahovat do její nezávislosti - což potvrdil tím, když chtěl po Babišovi zastevní odposlechů? A není divné, že o nich vůbec ví? To se asi legální-zákonou cestou nedozvěděl

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

27.08.2021 0:54:49 - Radek Koten
Nepřísluší mi dělat arbitra mezi hradem a službou. Vláda nenaplnila požadavek novely zákona o tajných službách, kdy měl být zřízen druhý stupeň kontroly tajných služeb. Takzvaný Demoblok nepodpořil navržené kandidáty a "nechal to na novou vládu". Tento postup se ukázal jako fatální selhání kontrolní funkce tajných služeb a vládě se vše vrací, jako bumerang. Jako perličku si dovolím okomentovat údajné úniky  a informace o odposleších z kruhů služby. Je to velmi negativní signál a pokud by byl pravdivý, vypovídal by o špatné vnitřní kontrole procesů a zdrojů s odkazem na aktuální vedení služby. Konsekvence si každý může selským rozumem vyhodnotit sám.