ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,42. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.01.2011 14:25:00

Tříkrálová sbírka se vůbec poprvé ocitla na půdě senátu

Tříkrálová sbírka se vůbec poprvé ocitla na půdě senátu

Senátoři KDU-ČSL pozvali tříkrálové koledníky do horní komory parlamentu.

Tříkrálová sbírka zavítala v roce 2011 také na půdu Senátu PČR. Senátorský klub KDU-ČSL pozval koledníky na slavnostní snídani spojenou s charitativní sbírkou. Kromě členů předsednictva KDU-ČSL se akce zúčastnil i pražský arcibiskup Dominik Duka, předseda Ekumenické rady církví v ČR Joel Ruml nebo předseda Senátu PČR Milan Štěch.
 Na slavnostní tříkrálovou snídani byli pozváni všichni senátorky a senátoři, poslankyně a poslanci bez rozdílu politické příslušnosti (kromě předsedy Milana Štěcha účast přijali například senátoři Miroslav Nenutil, Karel Šebek a Pavel Lebeda). Koledníky Tříkrálové sbírky přivedl do senátu ředitel CHČR Ing. Oldřich Haičman.

Koledníky nejprve uvítal předseda Senátorského klubu KDU-ČSL Václav Koukal. „Tříkrálová sbírka se vůbec poprvé ocitá na půdě senátu. Doufám, že senátoři KDU-ČSL zorganizováním této snídaně a následné sbírky pokládají základ tradici, která bude mít své pokračování i v následujících letech,“ uvedl Václav Koukal. Nad symbolickým významem tříkrálové tradice se pak krátce zamysleli předseda ERC Joel Ruml a pražský arcibiskup Dominik Duka. Mezi hosty historicky prvního senátního koledování nechyběli předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, místopředsedové Petr Šilar a Pavel Svoboda, prof. Tomáš Halík, tajemník pravoslavné církve Jan Novák nebo prof. Lubomír Mlčoch. Po snídani se koledníci za hudebního doprovodu a zpěvu vypravili s kadidlem, vonným olejem a nezbytnou kasičkou do senátních prostor.

Výtěžek Tříkrálové sbírky je určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně znevýhodněným skupinám, a to zejména v regionech, kde se sbírka koná. Přibližně desetina výnosu sbírky je určena na humanitární a rozvojovou pomoc do zahraničí.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama