Zdeněk Klímek

  • KSČ 21
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.09.2015 10:40:00

Kdepak udělali soudruzi z Německa chybu?

Kdepak udělali soudruzi z Německa chybu?

Pokud by se soutěžilo o světový podvod století, tak by koncern Volkswagen zřejmě vyhrál. Podvod, který zasáhl 11 miliónů zákazníků nemá obdoby.

Koncernu VW hrozí v USA pokuta 18 miliard dolarů (438 miliard Kč). Jak je vidět, tak tam se s podvodníkama z Volkswagenu mazat nebudou. Jak to bude v České republice s pokutou pro Volkswagen? Jak to tak sleduji, tak tady budou zodpovědní dělat, že se nic neděje. Proč? Německá kolonie Česko musí jen „držet hubu a krok“. Ti, kteří by měli pokutu udělit mají zřejmě strach.

Dá se předpokládat, že prodeje vozů Volkswagen půjdou rapidně dolů. Koho to postihne? Koncern Volkswagen samozřejmě. U nás na to ale doplatí i spousta firem, které jsou dodavateli Volkswagenu.

Český stát by měl udělit minimálně stejně vysokou pokutu jako v USA. Z takto vybraných peněz pak vyplácet všem propuštěným zaměstnancům postižených firem odškodné za podvody Volkswagenu.

Je známá věc, že do aut Volkswagen jsou montovány nejnovější motory a jiné komponenty, zatímco do škodovek se smějí montovat až s „určitým“ zpožděním. Strategie je jasná, vozy Volkswagen musí být minimálně o krok napřed, před vozy Škoda. Jak ponižující. Aspoň víme, jak k nám Němci přistupují a za co nás mají. Automobilka Škoda vydělává pro koncern Volkswagen nejvíc peněz. Jak to? Zaměstnanci v kolonii Česko pracují za třetinu mzdy než jejich kolegové v Německu.

Myslím si, že majitelé vozů Volkswagen, Škoda, Audi, by měli požadovat náhradu škody a nespokojit se s tím, že jim podvod se softwarem v servisu zdarma opraví. Zaplatili velké peníze za něco, co nedostali. Takže auta vrátit a podvodníci z Volkswagenu vrátit peníze zákazníkům v plné výši kupní ceny. To je jediné spravedlivé řešení.

Zdeněk Klímek

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama