Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová

  • NEZ
  • Kroměříž
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,88. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.06.2025 11:17:00

Slovensko by mělo trvat na vysvětlení

Slovensko by mělo trvat na vysvětlení

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke komentářům europoslance Zdechovského o výsledcích kontroly využívání fondů EU na Slovensku

 Mise EU vedena Tomášem Zdechovským na Slovensko je postupem zcela mimo klasické kontrolní mechanismy kontrol evropských dotací. Její účel musí být proto zcela jiný než ten, který je deklarován.

Výroky pana Zdechovského po pár dnech pobytu na Slovensku jsou navíc, pokud jde o jejich obsah, absolutně nemožné. Za tak krátkou dobu není možné dojít vůbec k ničemu, a především, jak jsem již uvedla, kontrola čerpání každé dotace má své zákonné postupy, do kterých nemají co zasahovat podobné “výpravy”.

To, že podobná delegace v kvalitě na úrovni spekulace ihned zveřejňuje formou prohlášení pana Zdechovského nějaké své závěry, je další neomluvitelné selhání profesionality v právních dotačních procesech.

Tedy - na Slovensko dorazila pod vedením pana Zdechovského kontrolní výprava, která zcela mimo klasické kontrolní procesy, v průběhu pár dnů, zkontrolovala to, co by jinak trvalo týdny až měsíce, a nejen to - ihned věc vyhodnotila a vyslovila veřejně předběžné závěry v neprospěch Slovenska. Neumím si něco podobného v procesu dotačních kontrol představit.

Dřív se něčemu podobnému říkalo “trestní výprava”. Slovensko by mělo důsledně trvat na vysvětlení a doložení zákonnosti tohoto postupu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama