ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,6. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.01.2011 23:29:12

Jednání o akutní péči i o koncepci jihomoravského zdravotnictví

Jednání o akutní péči i o koncepci jihomoravského zdravotnictví

Z iniciativy jihomoravského hejtmanství se 20. 1. 2011 v Brně uskutečnilo jednání hejtmana Michala Haška a radního pro zdravotnictví Oldřicha Ryšavého s řediteli krajských poboček klíčových zdravotních pojišťoven v kraji.

Z iniciativy jihomoravského hejtmanství se 20. 1. 2011 v Brně uskutečnilo jednání hejtmana Michala Haška a radního pro zdravotnictví Oldřicha Ryšavého s řediteli krajských poboček klíčových zdravotních pojišťoven v kraji.
Ředitelé seznámili hejtmana s připravovanými opatřeními k zajištění zdravotní péče o pojištěnce, které je zákonnou kompetencí pojišťoven. Informovali také, že zdravotní pojišťovny v kraji nebudou s lékaři po jejich odchodu z veřejných nemocnic uzavírat nové smlouvy, protože stávající síť smluvních partnerů, poskytujících zdravotní péči, je dostatečná – až na praktické lékaře pro děti i dospělé a stomatology, což platí celostátně.
Michal Hašek poté ředitelům krajských poboček zdravotních pojišťoven nabídl přímou účast na práci poradního sboru hejtmana, který bude po dohodě hejtmana s ministrem Leošem Hegerem připravovat koncepci lůžkové sítě jihomoravských nemocnic ve spolupráci fakultních a krajských zdravotnických zařízení. Hejtman Hašek považuje účast zdravotních pojišťoven na přípravě koncepce za velmi důležitou, protože bez souhlasu pojišťoven a bez příslušných smluv o rozsahu a struktuře péče, kterou budou zajišťovat jednotlivé nemocnice v kraji, by byla práce desítek odborníků na prvním koncepčním dokumentu takového druhu v ČR zbytečná.
Hejtman a ředitelé zdravotních pojišťoven se dohodli na další komunikaci v souvislosti s aktuálně hrozící krizí v zajištění akutní lůžkové péče a na spolupráci v zájmu občanů kraje.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama