ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.03.2016 18:17:57

Kraj zrekonstruuje most přes Sázavu na Benešovsku za 101 milionů korun

Kraj zrekonstruuje most přes Sázavu na Benešovsku za 101 milionů korun

Radní Středočeského kraje dnes 7. března rozhodli o záměru rekonstrukce mostu na Benešovsku za 101 milionů korun.

„Odsouhlasili jsme tuto stavbu, jelikož současný stav mostu je v nevyhovujícím stavu. Projekt je zatím na začátku a samotné stavební práce plánujeme na rok 2018, záleží na termínu vydání stavebního povolení,“ uvedl středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD).

Akce s názvem II/110 Sázava, most ev. č. 110-008, se týká mostu, který vede přes řeku Sázavu v obci Sázava. Opravy jsou nevyhnutelné vzhledem k tomu, že dosavadní most vykazuje závažné poruchy jak na spodní stavbě, tak i nosné konstrukci. Na mostních podpěrách a pilířích se objevují trhliny, dochází k odpadání krytí a korozi výztuže a degradaci betonu. Navíc je i izolační systém nefunkční.

Kraj hodlá zdemolovat stávající mostní konstrukci včetně spodní stavby a nahradit ji novou. Přičemž vzhledem k dopravní vytíženosti oblasti bude nutné projednat umístění mostního provizoria. „Peníze bychom rádi na tento náročný projekt čerpali z Integrovaného regionálního operačního programu,“ uzavřel hejtman.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama