ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.03.2016 18:19:13

Mladoboleslavská nemocnice otevřela nový onkologický pavilon

Mladoboleslavská nemocnice otevřela nový onkologický pavilon

Nově postavený pavilon v areálu Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi, kde sídlí oddělení onkologie, nukleární medicíny a hemodialýzy, začal sloužit pacientům.

 Jeho slavnostního otevření se v úterý 1. března zúčastnil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD). „Onkologičtí pacienti si zaslouží důstojné a přívětivé prostředí pro léčbu, stejně jako ošetřující personál. Oddělení jsou špičkově vybavena a směle mohou konkurovat zdravotnickým zařízením v největších pražských nemocnicích,“ řekl hejtman.

Stavba stála celkem 112 milionů korun, z čehož necelých 40 milionů zaplatila Evropská unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Střední Čechy. Pavilon vyrostl na místě původní, již absolutně nevyhovující budovy onkologického oddělení. Toto oddělení, které po dobu stavby sídlilo v prostorách staré interny, eviduje několik set pacientů, z nichž desítky docházejí pravidelně na chemoterapie. Nejčastěji se jedná o pacienty, kteří trpí rakovinou prsu, plic či tlustého střeva. Věková skladba pacientů oddělení je různá – přibývá pacientů ve věku kolem třiceti let, nejčastěji jsou ale stále ošetřováni klienti ze střední a starší generace.

Do nového pavilonu se onkologické oddělení přesunulo zároveň s oddělením nukleární medicíny, jehož prostory také již nevyhovovaly zdravotnickým standardům. „Oddělení, které pracuje s radioaktivními látkami, a potřebuje tedy pro své přístroje speciální odstíněné prostředí, bylo již několikrát zaplaveno spodní vodou. Přesun tak byl jedinou možností, jak oddělení chránit,“ vysvětlila radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová (KSČM). Nový pavilon začal sloužit také pacientům, kteří docházejí na dialýzu.

„Středočeský kraj bude podle svých možností i nadále podporovat větší investiční akce v našich krajských oblastních nemocnicích. Jsem si vědom, že jednotlivé nemocnice nemohou samotné investovat do větších a finančně náročnějších projektů,“ dodal hejtman Petera.

Léky pro onkologické a hematoonkologické pacienty v mladoboleslavské nemocnici už přes rok připravují lékárníci rovněž na novém pracovišti. „Toto pracoviště pro přípravu cytotoxických látek je vybaveno moderní vzduchotechnikou a izolátorem. Zaměstnancům umožňuje pracovat ve sterilním prostředí. Jeho stavba a vybavení stály zhruba osm milionů korun, z nichž část zaplatila nemocnice z vlastních zdrojů, pětimilionovou dotaci poskytl kraj,“ dodal náměstek pro oblast regionálního rozvoje Karel Horčička (ČSSD).

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama