ČSOB: O bezkontaktní platební karty je mezi klienty ČSOB a Ery velký zájem

26.02.2013 9:00

Během prvních týdnů, kdy začala ČSOB a Era nabízet bezkontaktní platební karty, bylo vydáno už přes 25 tisíc karet. Bezkontaktně platí klienti především v obchodech s potravinami, restauracích a fast foodech nebo také v lékárnách. Průměrná výše platby, při níž klienti pohodlně a rychle zaplatí i menší částky bez zadání PIN, se pohybuje okolo 180 korun.

ČSOB: O bezkontaktní platební karty je mezi klienty ČSOB a Ery velký zájem
Foto: Archiv
Popisek: ČSOB - logo

„Množství vydaných karet roste opravdu každým dnem. Od února jsme navíc začali nabízet také kreditní karty s bezkontaktní technologií. Rychlost a pohodlí, to jsou dvě hlavní přednosti, které na službě klienti oceňují. Chtěl bych však zdůraznit, že ruku v ruce s těmito vlastnostmi jde také vysoká bezpečnost, které se klientům během platby bezkontaktní kartou dostává,“ říká Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB. Bezpečnost bezkontaktní karty zaručuje také šifrování dat v čipu ve standardu EMV, které brání jejich vyčtení a následnému zneužití.

Nejbližší terminál v okolí lze snadno najít na stránkách www.paypass.cz. Zaplatit bezkontaktním způsobem lze například v prodejnách Albert, Lidl, Globus, Interspar, JYSK, OBI, Neoluxor, na přepážkách Českých drah, ve vybraných prodejnách v síti drogerií Teta a u stovek dalších obchodníků. V České republice funguje již téměř 15 tisíc terminálů, na kterých lze platit běžným i bezkontaktním způsobem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Během svátků probíhaly na území ČR rozsáhlé kontroly

22:22 Policie ČR: Během svátků probíhaly na území ČR rozsáhlé kontroly

Policisté v průběhu velikonočních svátků dohlíželi na území celé České republiky na bezpečnost a ply…