Dcera Miloše Zemana promluvila: Z becherovky je mi zle. Nekouřím

26.11.2012 8:56

Pokud by byl Miloš Zeman zvolen prezidentem, stala by se nejspíš velmi sledovanou členkou prezidentské rodiny. Nastávající maturantka Kateřina Zemanová si toho je vědoma, a zatímco její matka se drží v ústraní, ona se aktivně zapojila do kampaně svého otce.

Dcera Miloše Zemana promluvila: Z becherovky je mi zle. Nekouřím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sousoší nad bránou Pražského hradu

Deník Blesk přináší rozhovor s Kateřinou Zemanovou, osmnáctiletou dcerou prezidentského kandidáta Miloše Zemana. Studentka pražského gymnázia přiznává, že její otec si sotva všiml, že si původní tmavé vlasy obarvila na blond. „To bych musela být zelená nebo modrá,“ směje se.

Jinak ale prý nikdy nepociťovala, že by o ní otec neprojevoval zájem. Ani v době, kdy několik let žil na Vysočině, zatímco ona s matkou zůstaly v Praze. „Po těch funkcích si jen potřeboval odpočinout. Nikdy jsme to nebrali tak, že by s námi nežil,“ vysvětluje zhusta propíraný „azyl“ bývalého ministerského předsedy.

Výchova jejího otce prý vždy probíhala ve stylu „dělej si, co chceš, ale nes si následky.“ Z dětství nejraději vzpomíná na pohádky, ve kterých její otec dával průchod svému proslulému humoru. „Vždycky dokázal vymyslet nějakou hodně originální. Nechápu, jak jsem při tom dokázala usnout,“ kroutí se smíchem hlavou.

Na otce, známého ostrými slovy, z legrace odkazuje i případné nápadníky. „Tatínek má nabitou brokovnici už dlouho," směje se.

S ohledem na známé libůstky Miloše Zemana byla jeho dcera tázána i na to, zda má radši becherovku, nebo slivovici. „Když si čichnu k becherovce, tak se mi nedělá dobře. Slivovici si občas dám, ale že bych byla její milovník jako můj táta, to nemohu říct,“ ujišťuje. Nikdy prý nepřišla na chuť kouření, nicméně stravovací návyky svého otce občas sdílí. „Nedělá mi problém jíst zdravě, ale když táta rozrazí dveře se zabijačkou v ruce, tak neodolám. Diety u mě nepřeváží tlačenku,“ vykládá.

Zatímco její matka zůstává důsledně stranou veřejného zájmu o prezidentskou kandidaturu, ona se naopak rozhodla svého otce podpořit a dokonce se s ním několikrát objevila ve společnosti. „Už když přišel se stranou SPOZ, řekla jsem mu, že bych ho chtěla podpořit. Táta jinak zastává názor, že rodina by se do takových věcí neměla zapojovat, pokud sama nechce,“ dodává půvabná blondýnka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa jeskyní ČR: Mikuláš s anděly a čerty v Koněpruských jeskyních

22:02 Správa jeskyní ČR: Mikuláš s anděly a čerty v Koněpruských jeskyních

Mikuláš s čerty se v roce 2019 objeví na Koněprusích od 30. 11. do 8. 12., kromě pondělí 2. 12., kdy…