Janečkův protikorupční fond jde k soudu. Může být i zrušen

08.02.2013 16:25

Nadační fond proti korupci podnikatele Karla Janečka míří k soudu. O jeho zrušení usiluje advokátní kancelář MSB Legal (dříve Šachta & Partners). Celou věc řeší Městský soud v Praze, návrh na zrušení zveřejnil server Aktuálně.cz.

Janečkův protikorupční fond jde k soudu. Může být i zrušen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protikorupčník Karel Janeček

Podle návrhu na zrušení fond "závažným způsobem a opakovaně porušuje Zákon o nadacích, jakož i Zřizovací smlouvu Nadačního fondu a Statut nadačního fondu". Konkrétně pak podle advokátů nenaplňuje podstatu obecně prospěšného cíle nadačních fondů a k plnění obecně prospěšných cílů dochází z jeho strany jen okrajově, a to odměňováním některých osob, které oznámily korupční jednání.

Dokument MSB Legal dále uvádí, že "nadační fond v rámci své činnosti veřejně osočuje a znevažuje navrhovatele, dlouhodobě poškozuje jeho dobré jméno a systematicky ho diskredituje v jeho pozici poskytovatele právních služeb".

Ředitel NFPK Pavel Soukenka celou věc komentoval slovy: "Spravedlnost si někdy dává na čas. Ovšem fakt, že MSB Legal v zastoupení JUDr. Danielem Teleckým usiluje o naše zrušení, považuji za nejlepší důkaz, že jdeme správným směrem."

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor ANO si prý užíval tři týdny v Karibiku během sněhové kalamity. Ženy, víno, zpěv a prachy? Všechno je jinak

12:45 Primátor ANO si prý užíval tři týdny v Karibiku během sněhové kalamity. Ženy, víno, zpěv a prachy? Všechno je jinak

Naše redakce obdržela před časem hned z několika stran informaci, že primátor Jablonce nad Nisou Mil…