Klaus k oteplování: Najde se nový Karel Marx?

10. 5. 2011 23:54

Prezident Klaus vystoupil na mezinárodní konferenci o globálním oteplování. Ocenil, že lidé pomalu přestávají této teorii věřit. Hájí prý především politici, kteří ji používají jako ideologický nástroj.

Klaus k oteplování: Najde se nový Karel Marx?

Prezident republiky Václav Kalus vystoupil na mezinárodní konferenci o klimatu v Cambridgi.  Jako známý skeptik vůči doktríně globálního oteplování ve svém projevu zdůraznil, že se nestaví proti vědcům, kteří se o fenomén globálního oteplování přou, ale proti politikům, kteří teorii využívají jako ideologický nástroj.

„Trochu se vysmívám tomu, že oni ještě nenapsali svůj autoritativní text, ještě nenašli svého Karla Marxe, který by napsal manifest této doktríny, této ideologie," uvedl Klaus.

Lidé už v oteplování tolik nevěří

Podle Klause se navíc ukazuje, že veřejnost přestává ideologické doktríně o globálním oteplování slepě věřit. "Kdo za to může? Především fakt, že v první dekádě tohoto století žádné oteplování nenastalo. Dnes viditelná většina publika tleská. Ve veřejnosti posun nastal, politici zůstávají rigidně u svého vlastního pohledu," prohlásil prezident.

Dále čtěte: Klaus: Máme globální oteplování a na moje narozeniny je zima

Za zmínku stojí, že český prezident opakovaně prohlašuje, že nemá nic proti ochraně životního prostředí, jeho ochranu dokonce plně podporuje.

Ovšem proti doktríně globálního oteplování se staví, protože ji považuje za neobhajitelnou. Prohlásil to např. při návštěve Libereckého kraje na závěrečné tiskové konferenci v ekologickém centru Střevlík v Oldřichově v Hájích.

Související: Nepropadejme panice, mladá generace je v pořádku, věří Klaus

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Výstava podává nejucelenější obraz o české památkové péči po roce 1989

21:44 NPÚ: Výstava podává nejucelenější obraz o české památkové péči po roce 1989

K příležitosti 30. výročí sametové revoluce připravil Národní památkový ústav výstavu s názvem 30 le…