Marková: KSČM podporuje kampaň za zachování sítě zdravotnických zařízení

29.10.2012 10:34

KSČM důrazně odmítá nehorázný způsob jednání zdravotních pojišťoven, které z příkazu ministerstva zdravotnictví znejišťují existenci většiny zdravotnických zařízení a tím ohrožují poskytování potřebné zdravotní péče pro pacienty.

Marková: KSČM podporuje kampaň za zachování sítě zdravotnických zařízení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soňa Marková
reklama

Zdravotní pojišťovny sice slíbily, že do konce října uveřejní seznam nemocnic, jimž dají smlouvu na pět let, ostatním však pouze na půl roku až rok s tím, že budou dále jednat o podmínkách. Dva měsíce před koncem roku tak chybí uzavřít nejméně 1300 individuálních smluv!

Co vede ministerstvo zdravotnictví k takovémuto bezprecedentnímu ohrožování zdraví pacientů a zpochybnění fungování jednotlivých oddělení nebo dokonce celých nemocnic? Odpověď je jednoduchá – již druhý rok tato vláda pouze bezduše škrtá, aby ušetřila solidární finanční prostředky ve zdravotnictví za každou cenu. Bez jakýchkoli seriozních analýz a dohod s vedením krajů si dala za cíl zrušit tisíce lůžek, většinou na úkor menších regionálních nemocnic. Ministr Heger ve službách Nečasovy asociální vlády pokračuje v pravicové politice podřezávání příjmů do systému veřejného zdravotního pojištění nesmyslným zvyšováním dolní sazby DPH, zastropováním odvodů z nejvyšších platů a nezvyšováním plateb za státní pojištěnce. Chybějící prostředky jsou programově nahrazovány zvyšováním poplatků, přímých plateb, přesouváním hrazené péče do tzv. nadstandardů a neustálým navyšováním doplatků za léky.

KSČM podporuje kampaň nemocnic, odborů, pacientů i zdravotně postižených za zachování současné sítě regionálních zdravotnických zařízení a staví se plně za ústavní právo všech občanů České republiky na dostupnou a kvalitní zdravotní péči!

Mgr. Soňa Marková, poslankyně PČR a stínová ministryně KSČM pro resort zdravotnictví  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kscm.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to podfuk. Není. Je! Vezmi šmirgl a drhni… Kauzu údajně padělaných obrazů by nevymyslel snad ani Felix Holzmann

4:47 Je to podfuk. Není. Je! Vezmi šmirgl a drhni… Kauzu údajně padělaných obrazů by nevymyslel snad ani Felix Holzmann

KAUZA ParlamentníListy.cz navazují na předešlý materiál, který může sloužit jako učebnicový případ p…