Nedopusťme rozdělení Evropy, varuje ostravský primátor Kajnar

18.12.2011 7:26

Ostravský primátor a stínový ministr průmyslu a obchodu Petr Kajnar (ČSSD) vyzývá vládu nejen k tomu, aby do Bruselu poslala devadesát miliard korun na záchranu eura, ale také aby o tomto problému mluvila s opozicí. V případě, že Česká republika zaváhá, má Kajnar strach nejen o osud českých exportérů, ale v podstatě o republiku jako celek. Připomíná, že špatný příklad rozdělené Evropy jsme mohli sledovat nejméně polovinu minulého století .

Nedopusťme rozdělení Evropy, varuje ostravský primátor Kajnar
Foto: i-region.eu
Popisek: Primátor Ostravy Petr Kajnar

Primátor Ostravy Petr Kajnar (ČSSD), jenž zároveň působí v pozici stínového ministra průmyslu a obchodu má za to, že Česko musí k záchraně eurozóny přistupovat aktivně. Jinými slovy, měli bychom poslat devadesát miliard korun do Bruselu. Proč? Odpověď prý můžeme najít při ohlédnutí do dvacátého století. Stačí se podívat, jak rozdělená Evropa vypadala.

Integrace neprobíhá bez chyb, připouští stínový ministr průmyslu

„Nemůžeme čekat, až unie své problémy vyřeší a pak přijít k hotovému. Integrace Evropské unie bezesporu neprobíhá bez chyb, které s sebou nesou mimořádné náklady. Avšak rizika vysokých nákladů plynoucích nejen z ekonomicky, ale i  politicky rozdělené Evropy, jsou mnohonásobně větší. Ohlédněme se do minulého století,“ říká stínový ministr průmyslu a obchodu Petr Kajnar (ČSSD).

Česká vládě by však mohl stačit i mnohem pragmatičtější pohled na věc. Kajnar upozorňuje, že Česko je otevřenou ekonomikou a nemůže si dovolit stát stranou při řešení problémů EU, protože řada firem a tedy i jejich zaměstnanců je na exportu do Evropy existenčně závislá. Nakonec vyzývá vládu, aby o záchraně eura nejednala jev koalici mezi sebou, ale aby debatovala také s opozičními stranami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Generální ředitel navštívil pětiletou Adélku po transplantaci srdce

22:49 Vězeňská služba: Generální ředitel navštívil pětiletou Adélku po transplantaci srdce

Pětiletá Adélka Holčáková, jejíž maminka je zaměstnankyní Vězeňské služby ČR, se zotavuje po náročné…