Policie šetří údajné napadení muže v Novém Boru

11.11.2011 13:55

Policie prošetřuje údajný noční útok v Novém Boru na Českolipsku. Ve čtvrtek po 22. hodině tam prý skupina mladíků napadla a zranila osmadvacetiletého muže. Policisté na případu pracují, vyslechli už údajně napadeného a také svědka. Jejich výpovědi se ale liší. Dva útoky policisté v Boru vyšetřovali i na konci října. Jeden z nich měl rasový podtext.

Policie šetří údajné napadení muže v Novém Boru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbraň, ilustrační foto
reklama

Čtvrteční událost ohlásila známá údajné oběti. Incident se podle jejích informací stal před barem Shark v ulici Generála Svobody v novoborské části Arnultovice. Muže prý napadla skupinka čtyř mladíků ve věku kolem 15 let.

Napadení poté, co odmítl vydat cigarety

"Když jim odmítl vydat své cigarety, jeden z nich ho údajně udeřil zezadu do hlavy, až upadl na zem. Když ležel na zemi tak mu prý další z útočníků způsobil řeznou ránu v obličeji," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Výpovědi zraněného a svědka se však liší. "Proto je nyní prioritním úkolem policistů tyto rozpory objasnit a zjistit okolnosti, za kterých muž zranění utrpěl," uvedla Baláková.

Do Nového Boru, kde o prázdninách skupinka Romů napadla mačetami hosty v jednom z barů, se po říjnových incidentech vrátili těžkooděnci. Starosta Jaromír Dvořák noční událost zatím komentovat nechtěl. "Je to v šetření policie," řekl.

Podle ředitele krajské záchranné služby Stanislava Mackovíka byla v noci událost oznámena jako útok ze strany několika mladíků. "My jsme ošetřili člověka, který měl řeznou ránu na čele nad obočím," uvedl Mackovík. Záchranáři jej poté odvezli k ošetření do nemocnice v České Lípě.

K tématu:
Páteční útočníci z Nového Boru jsou nezletilí

Romové znovu útočili. Starosta Nového Boru žádá víc policistů

Na pořádek v ulicích Nového Boru začaly dohlížet romské hlídky

Tady Romové sekali mačetou. Město má strach už i o děti

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

4:39 Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

Již několikrát se ParlamentníListy.cz blíže podívaly na kauzu údajně padělaných obrazů, ve které byl…