Praha obnoví poradní sbor primátora pro kulturu

16.10.2011 11:27

Praha chce obnovit poradní sbor primátora pro kulturu. Usednout by v něm mohli někteří členové bývalého sboru, například bývalý předseda Daniel Sobotka, ředitel Divadla na Vinohradech Jindřich Gregorini nebo herec Ondřej Vetchý. ČTK to řekl radní pro kulturu Lukáš Kaucký (ČSSD).

Praha obnoví poradní sbor primátora pro kulturu
reklama

Návrh na obsazení sboru dostal na stůl pražský primátor, v následujících týdnech by měl o členech rozhodnout. "Dali jsme dohromady asi 21 jmen, z toho necelá polovina jsou lidé, kteří už v poradním sboru působili," uvedl Kaucký. Radní předpokládá, že si primátor z návrhu vybere, některé členy třeba doplní podle svého uvážení. Podle Kauckého by ve sboru měli být podobně jako v minulosti zástupci kulturních organizací i odborníci.

Poradní sbor primátora bude podle Kauckého řešit aktuální témata pražské kultury, znovu by se měl zabývat také systémem financování, granty a dotačními vztahy. "Sbor by měl diskutovat i o takových věcech, jako je Slovanská epopej," řekl radní. Kaucký předpokládá, že členové budou přicházet i s vlastními tématy, které je třeba řešit.

Minulý sbor byl sestaven v létě 2008 a měl tři desítky členů, mezi kterými byli zástupci kulturních organizací, odborníci, ale také právníci a novináři. Sbor navrhl mimo jiné nový grantový systém a systém financování pražské kultury, který počítal s rozsáhlou transformací příspěvkových organizací města. Tu Kaucký nedávno zastavil. Sbor zanikl s výměnou politického vedení města.

Související:

Praha: Výbor pro kulturu odsouhlasil jednoleté granty pro rok 2011

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Získali jsme svědectví o šokujícím chování policistů po dvou vraždách a sebevraždě v obci Líský na Kladensku

5:30 Získali jsme svědectví o šokujícím chování policistů po dvou vraždách a sebevraždě v obci Líský na Kladensku

Na začátku listopadu došlo v malé obci Líský u Slaného na Kladensku k dvojnásobné vraždě a sebevražd…