Zámečníka rozzlobila inzerce ČSSD: Je to lživá propaganda

19.5.2010 9:51 dop.

Ekonom Miroslav Zámečník se stal terčem antikampaně ČSSD. Bankrot jsou kecy a propaganda, používá Lidový dům jeho slova v boji proti ODS.

Zámečníka rozzlobila inzerce ČSSD: Je to lživá propaganda

Další částí inzerce ČSSD, která se objevila ve středečních denících, se stal výrok ekonoma Miroslava Zámečníka. Ten v Lidových novinách reagoval na dotaz, zda České republice hrozí akutní nebezpeční státního bankrotu.

„To jsou kecy, to je propaganda. To netřeba brát vážně," odpověděl Zámečník, který spolupracuje s ODS jako ekonomický odborník v týmu ESO. Byl také členem vládního poradního sboru NERV za Topolánkovy vlády.

Je to lživá propaganda

Že se stal hlavní postavou antikampaně Lidového domu vůči občanským demokratům, nelibě nese. „Je to bezprecedentní lživá propaganda," rozzlobil se, když jej ParlamentniListy.cz informovaly o znění tiskové inzerce ČSSD.

Nelíbí se mu, že z rozhovoru pro Lidové noviny, který se vůbec netýkal ODS, ale současné situace v Řecku a vyhlídkách eurozóny (celý zde), byla vybrána pouze slova o státním bankrotu. Rozhovor byl také o tom, jak se současná ekonomická krize popisuje v médiích.

„Kdo píše v médiích, že státní bankrot hrozí zítra, tak je jasné, že to je nesmysl," tvrdí Zámečník.

Související:
Paroubek porušil vlastní blokádu vůči Respektu

Co si na nich vezmu?

Podle něj je inzerce ČSSD už za hranicí jakéhokoliv vkusu a nejedná se podle Zámečníka o významový posun, ale jednoznačnou mystifikaci. „ČSSD to prefabrikovala a lže," nelíbí se renomovanému ekonomovi. A bude se případně bránit soudní cestou? „Co si na nich vezmu? Deset milionů korun, které dají na povodně?" kladl si otázku viditelně rozrušen Zámečník.

ODS se ale ekonom zastává. „Správně upozorňují na to, že je třeba snížit zadlužení země," zdůraznil Zámečník.

Podle inzerátu ČSSD by se ODS měla omluvit občanům za své lži. „ODS pomlouvá Českou republiku, poškozuje její pozici v očích mezinárodních agentur a odrazuje potenciální zahraniční investory. ...  Českým občanům se musí omluvit za lži, kterým byli ze strany ODS po tak dlouhou dobu vystaveni," vyzvala sociální demokracie svého politického konkurenta těsně před volbami.


Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ann

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Lidé budou šokovaní.“ Rána za ranou z Německa. Nafta, plyn. A ČR? Zlé číslo

7:31 „Lidé budou šokovaní.“ Rána za ranou z Německa. Nafta, plyn. A ČR? Zlé číslo

Situace na poli energií se nevylepšuje. V půli července má dojít k plánované desetidenní údržbě plyn…