Karlovarský kraj podpoří záchranné archeologické výzkumy

29.03.2021 7:38

?Rada Karlovarského kraje odsouhlasila poskytnutí neinvestičního příspěvku Muzeu Cheb a Muzeu Karlovy Vary na akci „Záchranné archeologické výzkumy na rok 2021. Z krajského rozpočtu vyčlenila částku v celkové výši 475 tisíc korun.

 Karlovarský kraj podpoří záchranné archeologické výzkumy
Foto: Karlovarský kraj
Popisek: Karlovarský kraj, logo.

„Příspěvky těmto krajským organizacím považujeme za důležité, protože peníze budou využity na nenárokové archeologické průzkumy. Ty nejsou stanoveny zákonem, ale přesto se objevují lokality, které je vyžadují. Financované tak budou i záchranné archeologické výzkumy při výstavbě rodinných domů nebo při úpravách stávajících staveb na rodinné bydlení. Tímto dojde nejen k zatraktivnění západní části Karlovarského kraje právě pro rodinné bydlení, ale také ke zvýšení ochrany společného kulturního dědictví v regionu,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Muzeum Cheb zažádalo o 225 tisíc korun, kterými chce pokrýt výdaje spojené se záchrannými archeologickými výzkumy v regionu Chebska. Konkrétně se jedná například o výzkumy v obci Třebeň, na Zlaté louce v Chebu, na Zámku v Kopaninách u Aše a na statku v Salajně.

Na mimořádné možnosti průzkumu a poznání lidové architektury v daných regionech poskytne Karlovarský kraj finanční prostředky ve výši 250 tisíc korun také Muzeu Karlovy Vary. Jednat se bude například o archeologické práce na území kostela sv. Linharta, hradu na Kostelní Horce, kostela sv. Mikuláše nebo o sondáž a začištění podkladové dlažby v místě lomu a nejbližšího okolí staré Pražské silnice.

Ve většině případů se jedná o takzvané řetězové archeologické práce, které již probíhají řadu let a jejich dokončení je nezbytně nutné pro postup dalších prací.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Ohlédnutí za dotacemi v oblasti životního prostředí za rok 2021

13:30 Jihomoravský kraj: Ohlédnutí za dotacemi v oblasti životního prostředí za rok 2021

Jihomoravský kraj dlouhodobě finančně podporuje vodohospodářskou infrastrukturu.