Agora: Pomoc rodičům s výukou dětí nabízí studenti Pedagogické fakulty UK

23.04.2020 22:49

Studentský spolek Agora působící na Pedagogické fakultě UK spouští již druhý projekt na pomoc během koronavirové krize.

Agora: Pomoc rodičům s výukou dětí nabízí studenti Pedagogické fakulty UK
Foto: spolekagora.cz
Popisek: Studentský spolek Agora - logo

Prostřednictvím svých členů a dobrovolníků z řad studentů pedagogických fakult nabízí pomoc rodičům žáků základních a středních škol, kteří si neví rady s látkou, kterou jejich děti probírají během domácího vyučování. Prostřednictvím formuláře na webové stránce (ZDE) tak rodiče mohou požádat budoucí učitele o pomoc.

Předsedkyně Agory Lenka Nováková k novému projektu Pomoc rodičům říká: „Víme, že stát se učitelem není jen tak, a spousta rodičů se jimi musela stát prakticky přes noc, proto je nám jasné, že současná situace je ně obtížná. Máme čas i prostředky jim pomoct a ještě u toho sami získáme nové zkušenosti - zkrátka oboustranně výhodná dohoda“.

S ideou projektu přišel a záštitu nad ním převzal senátor Parlamentu a emeritní rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl, který k novému projektu uvedl: „Od uzavření škol jsem mluvil s řadou rodičů, kteří se během domácí výuky dětí dostávají do stresujících situací, ve kterých musí svým dětem vysvětlovat složitější látku, kterou už roky neviděli. Jsem proto rád, že se nápadu chytili studenti Pedagogické fakulty UK a skrze spolek Agora v relativně krátkém čase vytvořili již druhý projekt na pomoc rodičům v situaci, která není pro nikoho snadná. Spolu to zvládneme!“

Veškeré informace k projektu Pomoc rodičům Studentského spolku Agora naleznete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…