Celní správa: Kontroly na tržnicích pokračují

17.06.2022 9:48 | Tisková zpráva

Karlovarští celníci zajistili během víkendu v rámci celostátní akce „DIOR“ zboží v hodnotě přesahující 4 miliony korun.

Celní správa: Kontroly na tržnicích pokračují
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Druhý červnový víkend proběhla celostátní akce zaměřená na zboží podezřelé z porušení práv duševního vlastnictví, do které se zapojili také karlovarští celníci. Na tržnicích ve Svatém Kříži na Chebsku a v Potůčkách na Karlovarsku provedli 5 kontrol, při nichž zajistili více než 500 kusů zboží. 

Obchodníci v prostorách před stánky i v nich nabízeli zboží, nejčastěji se jednalo o textil, obuv, galanterní výrobky (kabelky, opasky, peněženky), či sluneční brýle, jež bylo neoprávněně označeno logy renomovaných světových výrobců. V případě prodeje, by škoda způsobená majitelům ochranných známek činila více než 4 miliony korun.

Karlovarští celníci prováděli kontroly i během celého měsíce května, kdy při 17 pozitivních kontrolách zajistili zboží důvodně podezřelé z porušování práv duševního vlastnictví v hodnotě bezmála 20 milionů korun.  

Od začátku letošního roku zajistili příslušníci odboru Dohledu Celního úřadu pro Karlovarský kraj při kontrolách ve svém regionu bezmála 9 tisíc kusů zboží, u kterého vzniklo podezření, že tato práva porušuje a jehož prodejem by majitelům ochranných známek vznikla škoda dosahující bezmála 40 milionu korun.

Přestože stánkařům hrozí zajištění zboží, opakovaně ho nabízejí. Zajištěné výrobky skončily ve skladu celního úřadu. V případě, že by se majitelé ochranných známek rozhodli využít tzv. zjednodušený postup, budou případy předány právnímu oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj a zboží bude zlikvidováno. Celníci budou v kontrolách nejen tržnic pokračovat i nadále.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

svoboda slova

Úplně souhlasím s tím, co si ANO myslí o údajném boji s dezinformacemi a ochraně svobody slova. Můj dotaz zní. Jak budete chtít zajistit, aby tu svoboda slova fungovala dál a lidé neměli strach vyjádřit svůj názor, což se už dnes děje? Mluví se o boji s dezinformacemi, ale co ochrana svobody slova? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ERÚ: Spotřeba plynu v prvním čtvrtletí klesla o více než čtyři procenta, hlavně díky teplému počasí

19:15 ERÚ: Spotřeba plynu v prvním čtvrtletí klesla o více než čtyři procenta, hlavně díky teplému počasí

Spotřeba zemního plynu v České republice v prvním čtvrtletí roku v meziročním porovnání znovu klesla…