Hackathonu, který odstartoval v pátek 15. září v Praze, se zúčastnilo šest desítek programátorů. Na základě dat umožňujících dálkový přístup v otevřeném a strojově čitelném formátu vytvořili 15 projektů. Využili nejen datových sad Českého statistického úřadu, ale i Nejvyššího kontrolního úřadu, Českého telekomunikačního úřadu, Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, České správy sociálního zabezpečení, Ministerstva vnitra, Ministerstva financí a dalších.
„ČSÚ má širokou nabídku otevřených dat. Veřejnosti jsou v tomto formátu dostupné např. volební výsledky, údaje o dojížďce do zaměstnání mezi okresy, o narozených a zemřelých nebo o naději dožití v okresech. K dispozici jsou i otevřená data o dlouhodobém vývoji spotřebitelských cen, která jsou zajímavá,“ shrnuje Iva Ritschelová, předsedkyně ČSÚ.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…