Český statistický úřad spolupořádal první hackathon veřejné správy

18.09.2017 17:12

První hackathon veřejné správy už má své vítěze. Mezi nejlepšími projekty uspěli i tvůrci, kteří využili otevřených dat Českého statistického úřadu.

Český statistický úřad spolupořádal první hackathon veřejné správy
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Hackathonu, který odstartoval v pátek 15. září v Praze, se zúčastnilo šest desítek programátorů. Na základě dat umožňujících dálkový přístup v otevřeném a strojově čitelném formátu vytvořili 15 projektů. Využili nejen datových sad Českého statistického úřadu, ale i Nejvyššího kontrolního úřadu, Českého telekomunikačního úřadu, Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, České správy sociálního zabezpečení, Ministerstva vnitra, Ministerstva financí a dalších.

„ČSÚ má širokou nabídku otevřených dat. Veřejnosti jsou v tomto formátu dostupné např. volební výsledky, údaje o dojížďce do zaměstnání mezi okresy, o narozených a zemřelých nebo o naději dožití v okresech. K dispozici jsou i otevřená data o dlouhodobém vývoji spotřebitelských cen, která jsou zajímavá,“ shrnuje Iva Ritschelová, předsedkyně ČSÚ.

Na programování aplikací měli účastníci hackathonu 24 hodin. Poté porota vybrala pět vítězů. S jejich projekty se můžete seznámit na webových stránkách ZDE.

Co je hackathon?
…když se sejdou programátoři, grafici a webdesignéři a pokusí se během dne a noci z nabídky datových sad v otevřených formátech připravit webové stránky či aplikace pro mobilní telefony nebo počítače. Více informací o otevřených datech ČSÚ najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Včasná detekce „Alzheimera“ nebo inovace v polytechnickém vzdělávání

12:39 ČVUT: Včasná detekce „Alzheimera“ nebo inovace v polytechnickém vzdělávání

CIIRC ČVUT spolupracuje s Pražským inovačním institutem