CzechTourism: Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost

28.05.2023 22:08 | Tisková zpráva

Víte, jak se na udržitelnost cestovního ruchu dívají lidé z různých oborů? Jakou roli v cestování hraje ohleduplnost vůči budoucím generacím, kde v Evropě udržitelný turismus umí nejlépe a Česko by se mohlo inspirovat? Na tyto a další otázky odpovídá třetí CzechTourism Podcast, který si můžete pustit.

CzechTourism: Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Udržitelnost probírají odborníci na cestovní ruch a související obory. Ředitel kvality služeb Prague City Tourismu Josef Říkovský, expert na leteckou dopravu z ČVUT v Praze Peter Vittek a ředitel Nadace Partnerství Luboš Kala. Nechybí ani pohled zahraničních expertek, a to Teodory Marinské z European Travel Commission (ETC) a Maši Klemenčič z Feel Slovenia (Slovinské centrály cestovního ruchu). Vše pod taktovkou ředitele České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jana Hergeta.

V podcastu se mimo jiné dozvíte:

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 33774 lidí

  • „Svět se změnil, po covidu je úplně jiný. I v rámci cestování se do Prahy vrací turisté, kteří už řeší udržitelnost. Hodně dbáme na to, aby se udržitelný turismus propsal do strategie, kterou hlavní město přijalo v roce 2020.“
  • „Jízda na kole nebo samozřejmě chození pěšky je jedno z nejudržitelnějších témat či oblastí cestovního ruchu. Rozvíjení cyklotras nebo dálkových stezek pro turisty je úžasná příležitost stejně jako třeba sázení stromů.“
  • „Spotřeba paliva v letecké dopravě, když jsou dobré časy, je 30 % nákladů, když jsou horší, tak 50 %. Je třeba, aby letadla, motory aj. byly efektivní. Když letíte do Paříže, je to 30 hamburgerů CO2, brzy to budou jen 3 až 5.“
  • „Evropa jako celek je lídrem v udržitelnosti. Vynikajícími příklady jsou například Slovinsko, Finsko nebo Nizozemsko. Dobrou praxi shrnuje příručka udržitelných postupů turismu, která je zdarma k dispozici na webu ETC.“
  • „Na Slovinsku od roku 2015 existuje národní program rozvoje udržitelného a odpovědného cestovního ruchu. Víc než 90 % přenocování se uskuteční v místech, která mají zelenou značku Slovinsko. Významnou roli hraje i železnice.“

CzechTourism Podcast k udržitelnosti můžete:

  • zhlédnout jako video ZDE
  • poslechnout si ho ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Pro sídlo správy chráněné krajinné oblasti Soutok zvítězila nabídka města Lanžhot

16:46 AOPK ČR: Pro sídlo správy chráněné krajinné oblasti Soutok zvítězila nabídka města Lanžhot

Zároveň byly shromážděny nabídky vhodných míst a objektů pro umístění Domu přírody Soutoku.