DPP: Informace o krátkodobých výlukách tramvají v lednu 2018

11.01.2018 15:25

Krátkodobých výluk se koná ročně více než sto. Většinou se jedná o krátkodobou údržbu tratí, která je v režimu provozu tramvají v Praze (24 hodin denně 7 dní v týdnu) nezbytná. Menší množství krátkodobých výluk je organizováno také pro tzv. cizí investory, nebo pro sportovní a společenské akce. Náklady na údržby tratí jsou různé a nejvíce je ovlivňuje cena materiálu. Některé stojí pouze režijní náklady (personální náklady, režie strojů a zařízení), jiné znamenají kromě nákladů režijních nejčastěji výměnu zařízení v ceně několika set tisíc korun.

DPP: Informace o krátkodobých výlukách tramvají v lednu 2018
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Od pátku 12. 1. (20:00 hod.) do neděle 14. 1. 2018 (7:30 hod.) a od neděle 14. 1. (10:30 hod.) do pondělí 15. 1. 2018 (cca 0:30 hod.) bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař.

Změny tras tramvajových linek
Všechny spoje linky č. 22 budou ve směru z centra ukončeny v zastávce Nádraží Strašnice (nástupní zastávka Radošovická).
Linka č. 26 bude ve směru z centra ze zastávky Strašnická odkloněna přes Průběžnou na Kubánské náměstí, kde bude ukončena.
Linky č. 97 a 99 budou ve směru z centra ukončeny v zastávce Nádraží Strašnice (nástupní zastávka Radošovická).
V trase Strašnická – Na Hroudě – Zahradní Město – Nádraží Hostivař bude v denním provozu zavedena náhradní autobusová doprava X26 a v nočním provozu linka X97.

V neděli 14. 1. 2018 od 7:30 hod. do 10:30 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Průběžná – Nádraží Hostivař.

Změny tras tramvajových linek
Oproti výluce v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař dochází ke změně pouze pro linku č. 22, která bude ve směru z centra ze zastávky Průběžná odkloněna přes zastávky Strašnická, Vozovna Strašnice a Želivského do zastávky Olšanské hřbitovy, kde bude ukončena (nástupní zastávka Želivského).
Dopravní opatření pro linku č. 26 a zavedení náhradní dopravy X26 zůstává v platnosti.
V noci ze čtvrtka 18. 1. (20:00 hod.) na pátek 19. 1. 2018 (4:55 hod.) bude mimo provoz tramvajová zastávka Malostranská (u metra) pro směr Chotkovy sady.
Změny tras tramvajových linek (v uvedeném směru)
Linky č. 2 a 18 budou v úseku Staroměstská – Chotkovy sady odkloněny přes zastávky Právnická fakulta a Malostranská (na nábřeží E. Beneše).
Linky č. 12, 20 a 97 budou v úseku Malostranské náměstí – Chotkovy sady odkloněny přes zastávky Malostranská (v Letenské ulici), Právnická fakulta a Malostranská (na nábřeží E. Beneše).
Linka č. 15 bude v úseku Malostranské náměstí – Čechův most odkloněna přes zastávky Malostranská (v Letenské ulici) a Právnická fakulta.
Linka č. 22 bude v úseku Malostranské náměstí – Královský letohrádek odkloněna přes zastávky Malostranská (v Letenské ulici), Právnická fakulta a Malostranská (na nábřeží E. Beneše).

Změny tramvajových zastávek
Po dobu výluky budou zřízeny zastávky Malostranská na nábřeží E. Beneše (pro směr od Čechova mostu) a v Letenské ulici (pro směr od Malostranského náměstí).
Náhradní doprava nebude zavedena.
V pátek 19. 1. 2018 od 0:50 hod. do 2:50 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Hradčanská.

Změny tras tramvajových linek
Linky č. 91 a 96 budou v úseku Dlouhá třída – Hradčanská odkloněny přes zastávky Čechův most, Malostranská (na nábřeží E. Beneše) a Chotkovy sady.
Změny tramvajových zastávek
Zřízena bude pro oba směry zastávka Malostranská na nábřeží E. Beneše.
V trase Náměstí Republiky – Dlouhá třída – Strossmayerovo náměstí – Letenské náměstí – Hradčanská bude zavedena náhradní autobusová doprava X91.
V noci z úterý 23. 1. (22:30 hod.) na středu 24. 1. 2018 (4:40 hod.) bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Florenc.
Změny tras tramvajových linek
Linka č. 3 bude ve směru od Nádraží Braník zkrácena do zastávky Bílá labuť.
Linky č. 8 a 92 budou v úseku Palmovka – Bílá labuť odkloněny přes zastávky Libeňský most, Maniny, Pražská tržnice, Vltavská a Těšnov.
V trase Palmovka – Invalidovna – Křižíkova – Florenc – Masarykovo nádraží bude zavedena náhradní autobusová doprava X92. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Kontrola potvrdila kvalitu tlakové nádoby reaktoru druhého temelínského bloku

7:34 ČEZ: Kontrola potvrdila kvalitu tlakové nádoby reaktoru druhého temelínského bloku

Stav tlakové nádoby reaktoru druhého bloku elektrárny Temelín odpovídá bezpečnostním požadavkům a oč…