DPP od této soboty zahájí letošní provoz historických tramvajových linek č. 41 a 42

22.03.2022 21:20 | Tisková zpráva

Tuto sobotu, 26. března 2022, poprvé v letošní sezóně vyjedou do pražských ulic historické tramvajové linky č. 41 a 42. Propojí nejvyhledávanější turistické cíle v centru Prahy na principu hop-on, hop-off.

DPP od této soboty zahájí letošní provoz historických tramvajových linek č. 41 a 42
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Obě linky budou letos jezdit pouze o víkendech a státních svátcích v čase od 10:00 do 18:00, linka č. 41 navíc od června do konce srpna i ve středy odpoledne. Některé spoje linky č. 42 budou zajíždět i na obnovenou tramvajovou trať v Opletalově ulici. Obě historické linky budou v provozu do 1. ledna 2023, na žádné z nich neplatí Tarif PID, ale speciální jízdné. 

Na historické tramvajové lince č. 41 bude o tomto víkendu jezdit vůz dvounápravový vůz Ringhoffer ev. č. 2172 z roku 1929. Na lince č. 42 na prvním pořadí v sobotu 26. března to bude tramvaj T1 ev. č. 5002, která mimochodem minulou sobotu 19. března 2022 oslavila 70 let od zahájení provozu, v neděli to pak bude nejstarší tramvaj T3 na světě, vůz ev. č. 6102 z roku 1962. Na druhém pořadí linky č. 42 bude po oba víkendové dny jezdit historický vůz Ringhoffer ev. č. 2272 z roku 1931.

Historická tramvajová linka č. 42, kterou společně provozují městské společnosti Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) a Prague City Tourism (PCT), bude mít v letošní sezóně jednotně 40minutové intervaly a cestujícím denně nabídne celkem 12 spojů ve dvou pořadích. Obdobně jako v loňském roce bude možné v zastávce Královský Letohrádek přestupovat navzájem z linky č. 42 na 41
a naopak. Na první pořadí linky č. 42 bude DPP nasazovat historické tramvaje typu T, tj. T1, T2, T3 a Měsíček. Sudé spoje budou zajišťovat historické dvounápravové vozy vyrobené před druhou světovou válkou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.