FN Ostrava: Fotbalisté i zaměstnanci FC Baník Ostrava finančně podpořili Kliniku dětského lékařství

21.01.2019 7:34

Během pár dní vybrali mezi sebou 80 000 korun a šek dnes přímo na Kliniku dětského lékařství přivezl výkonný ředitel FC Baník Mgr. Michal Bělák společně se sportovním ředitelem Markem Jankulovskim.

FN Ostrava: Fotbalisté i zaměstnanci FC Baník Ostrava finančně podpořili Kliniku dětského lékařství
Foto: fno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Ostrava - logo
reklama

„Když jsme s tímto nápadem přišli do kabiny, tak to vyvolalo velký ohlas a stejně tak mezi zaměstnanci, využili  jsme k tomu daru náš transparentní účet, kam hráči i zaměstnanci posílali peníze podle vlastního uvážení a jsem rád, že se podařilo vybrat takovou zajímavou částku“. Popsal s příslibem další spolupráce výkonný ředitel FC Baník Mgr. Michal Bělák.

To, že by člověk měl  by měl myslet na lidi, kteří situaci nemají  jednoduchou , zdůraznil sportovní ředitel Marek Jankulovski, který na Klinice dětského lékařství nebyl poprvé. „Když jsem byl v zahraničí, tak takové projekty byly spojovány s kluby a věřím, že i u nás najdeme podobnou cestu a budeme tyto akce podporovat.“

Vedení Fakultní nemocnice i Kliniky dětského lékařství ocenili zejména to, že se na dar složili samotní zaměstnanci fotbalového klubu. „Velmi si toho vážím, už jsme měli i jednání v oblasti vědy a výzkumu, kdy by FN Ostrava mohla podpořit aktivity Baníku například při sledování mladých fotbalistů.“ Nastínil další spolupráci ředitel FNO doc. MUDr. Petr Vávra, PhD.

Klinika dětského lékařství  použije peníze na rekonstrukci čekárny i Hematologická ambulance. „Začneme od podlahy, budeme pokračovat ve stejném duchu, jak máme vytvořený vestibul a budeme se snažit proměnit prostředí,“ popsala plány vrchní sestra Kliniky dětského lékařství Bc. Katina Svěchovská.

Pověřený přednosta Kliniky dětského lékařství MUDr. Tomáš Pískovský, Ph.D., poděkoval za jeden z největších darů, který klinika za poslední roky dostala.

„Když dítě přijde do nemocnice, je to vždycky stres nejenom pro rodiče, ale i pro dítě a jakékoliv zpestření v podobě hraček a příjemného prostředí pomůže při vyšetřování i samotné léčbě“, uzavřel přínos finančního daru přednosta kliniky.

Nově vybavené čekárny i Hematologické ambulance se pacienti Kliniky dětského lékařství dočkají už v následujících týdnech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AČCKA považuje krok slovinské vlády za bezdůvodný a neuvážený

19:35 AČCKA považuje krok slovinské vlády za bezdůvodný a neuvážený

Stanovisko ke změně podmínek pro vstup českých občanů do Slovinska