Fakultní nemocnice Hradec Králové: Nemocnice získala ocenění ESO Angels Awards za péči o pacienty

23.07.2019 13:33

Komplexní cerebrovaskulární centrum Fakultní nemocnice Hradec Králové získalo poprvé v historii ocenění ESO Angels Awards za kvalitu péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou. Ocenění, které nemocnice získala za 1. čtvrtletí roku 2018, udělují společně European Stroke Organisation (ESO) a iniciativa Angels.

Fakultní nemocnice Hradec Králové: Nemocnice získala ocenění ESO Angels Awards za péči o pacienty
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

„Je to ocenění práce všech kolegů, kteří se na péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou podílejí, a to  z oborů neurologie, neuroradiologie, neurochirurgie, urgentní medicíny, kardiologie a rehabilitace. Výsledek je pro nás závazkem do dalších let a ocenění se budeme snažit získat co nejdříve znovu,“ uvedl vedoucí lékař cena prof. MUDr. Roman Herzig, Ph.D., FESO, FEAN.

Ocenění se uděluje za vybrané časové období na základě několika kritérií hodnotících kvalitu poskytované péče, například času od příjezdu pacienta po zahájení rekanalizační léčby či četností provádění rutinního screeningu poruch polykání. „Právě rychlost od příjezdu pacienta po poskytnutí specializované terapie je velmi důležitá pro úspěšnost léčby,“ uvedl profesor Herzig.

Komplexní cerebrovaskulární centrum ve FN HK funguje od roku 2010 a poskytuje vysoce specializovanou péči pacientům z Královéhradeckého i Pardubického kraje a úzce spolupracuje se čtyřmi iktovými centry v nemocnicích v Náchodě, Trutnově, Pardubicích a Litomyšli. Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je ročně hospitalizováno zhruba 800 pacientů s cévní mozkovou příhodou.

Cévní mozková příhoda je náhlá porucha krevního oběhu mozku a vede k poškození tkáně mozku. Důležité je co nejdříve rozpoznat příznaky, kterými mohou být pokles ústního koutku, ochrnutí končetin (zpravidla na jedné straně těla), potíže s mluvením, porucha rovnováhy či problémy s viděním. V případě těchto příznaků je nutné co nejrychleji přivolat rychlou záchrannou pomoc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Brno: Trauma team ČR reaguje na požadavky světové organizace

11:34 FN Brno: Trauma team ČR reaguje na požadavky světové organizace

V úterý a ve středu cvičil v areálu Fakultní nemocnice Brno svoji připravenost Trauma team České rep…